Absolwenci Akademii ORLEN Team startują w Abu Dhabi

4471

Adam Tomiczek i Maciej Giemza będą reprezentować barwy ORLEN Team podczas pustynnego rajdu Abu Dhabi Desert Challenge, pierwszej rundy tegorocznych eliminacji Mistrzostw Świata FIM.

Stawkę polskich motocyklistów startujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uzupełnia Paweł Stasiaczek. Dwa i pół miesiąca po zakończeniu Dakaru specjaliści od rajdów terenowych wracają do rywalizacji w motocyklowych Mistrzostwach Świata cross country FIM. Na starcie 27. edycji rajdu Abu Dhabi Desert Challenge zobaczymy czołówkę najlepszych zawodników na świecie.

 

Wśród nich dwóch młodych i utalentowanych absolwentów Akademii ORLEN Team, Adam Tomiczek (nr 15) i Maciej Giemza (nr 16), którzy o pierwsze punkty w sezonie powalczą m.in. ze zwycięzcą tegorocznego Dakaru, Brytyjczykiem Samem Sunderlandem. „To dla mnie bardzo ważne zawody. Solidnie przepracowałem ostatnie tygodnie i jestem gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Każdy przejechany kilometr w tych trudnych warunkach to cenne doświadczenie rajdowe, które zaprocentuje w przyszłości.” – powiedział Adam Tomiczek, zawodnik ORLEN Team. „Cel na najbliższe zawody to przede wszystkim nauka. Chcę nadal doskonalić umiejętności nawigacyjne i poprawić tempo jazdy na wydmach. Podczas zeszłorocznego startu w Maroku pokazałem, że stać mnie na dobry wynik. W tym sezonie chcę powalczyć o jak najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej juniorów.” – dodał najmłodszy absolwent Akademii ORLEN Team. Do riderów reprezentujących ORLEN Team w inauguracyjnej rundzie motocyklowych Mistrzostw Świata dołączył kolejny zawodnik, wywodzący się z Akademii ORLEN Team, Maciej Giemza.

 

To już trzeci wychowanek autorskiego projektu PKN ORLEN, który startuje w zawodach najwyższej klasy. „To mój debiut w rajdach terenowych w cyklu mistrzowskim. Do tej pory z powodzeniem rywalizowałem w zawodach enduro. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju, czyli cross country i nawigację. Przede mną dużo pracy i nauki, ale wierzę, że uda mi się zrealizować zamierzone cele.” – powiedział Maciej Giemza. „Przedsmak pustynnej rywalizacji miałem podczas pierwszego obozu Akademii ORLEN Team w Maroku, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych zawodników – Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, zgłębialiśmy tajniki rajdów terenowych. Cieszę się, że również podczas mojego debiutu w Abu Dhabi w naszej ekipie jest Marek Dąbrowski, który wspiera nas merytorycznie.” – dodał motocyklista ORLEN Team.

Przed zawodnikami pięć dni zmagań na Ar-Rab al-Chali, największej piaszczystej pustyni na świecie. Wzorem zeszłorocznej edycji rajd rozpocznie prolog, który rozegrany zostanie w Al Forsan Sports Resort. Łączna długość odcinków specjalnych w tegorocznej edycji Abu Dhabi Desert Challenge wynosi 1339 km.

źródło: ORLEN Team Press Office