Beskid Hero dla Czecha!

3040

To był pełen żaru weekend na beskidzkim Żarze! I to nie tylko ze względu na falę upałów, jaka w tym czasie przechodziła nad Polską, ale przede wszystkim przez pierwszy tego typu event w Polsce, zawody Beskid Hero – Hard Enduro! 3 dni, 3 kategorie, 300 zawodników, 100 kilometrów w trudnym terenie i świetny klimat, tak w jednym zdaniu można podsumować to, co od piątku do niedzieli działo się w Międzybrodziu Żywieckim.

W najsilniejszej z klas EXPERT od samego początku wiadomo było, że walka o pierwsze trofeum Herosa Beskidów rozegra się pomiędzy trzema ridera: Maćkiem Łobozem, Sebastianem Krywultem oraz Davidem Cyprianem z Czech, który podczas prologu wykręcił najlepszy czas. Jak się okazało, David nie zamierzał na tym poprzestać i triumfował także podczas najtrudniejszej próby, czyli dnia drugiego.

Wówczas zawodnicy musieli zmierzyć się z aż 60-kilometrową trasą w najbardziej wymagającym terenie, gdzie nie brakowało stromych podjazdów, skalistych potoków i zdradliwych korzeni drzew. Piekielną temperaturę rywalizacji dodatkowo podkręcał ponad 25-stopniowy upał.

Drugi na mecie sobotniego odcinka w klasie EXPERT zarejestrował się nasz wielokrotny Mistrz Polski w rajdach Enduro oraz Mistrz Europy Enduro Sebastian Krywult. Maciek Łoboz dopełnił pierwszej trójki. Nieodmienny scenariusz topowa trójka zgotowała nam podczas trzeciego dnia na około 10-kilometrowej pętli w stylu cross-country. Trzeci triumf Cypriana tylko przypieczętował jego mistrzowską dyspozycję w sercu Beskidów i zagwarantował zwycięstwo w klasie EXPERT. Pierwsza edycja Beskid Hero była świetna. Organizatorzy wykonali naprawdę kawał dobrej roboty i zagwarantowali nam trzy dni ekscytującego ścigania.

Już prolog dobrze rokował. Drugi dzień bardzo mi się podobał, bo było naprawdę hard, natomiast dzisiaj było szybko . Cieszę się, że wygrałem i nie mogę się doczekać przyszłorocznej edycji – skomentował na gorąco David Cyprian.

Pełny opis wrażeń z Beskid Hero 2017 przeczytacie już za kilka dni w najnowszym wydaniu magazynu X-Cross.

BESKID HERO 2017 – WYNIKI WG POSZCZEGÓLNYCH KLAS:

EXPERT CLASS:
1. David Cyprián 2. Sebastian Krywult 3. Maciek Loboz 4. Martin Volny 5. Mateusz Kukuczka

EXPERT MASTERS CLASS:
1. Zdenek Cyprián 2. Tomasz Łazarz 3. Robert Rozpędowski 4. Jaroslaw Michalec 5. Grzegorz Franek

HOBBY CLASS:
1. Maciej Kuś 2. Adam Podgórski 3. Kacper Dudzic 4. Ireneusz Łaciak 5. Dariusz Gębala

HOBBY MASTERS CLASS:
1. Maciej Juraszek 2. Marcin Lenartowicz 3. Jacek Wąchała 4. Krzysztof Lenik 5. Marcin Kozłowski

fot. Łukasz Kręcichwost

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Huska
Następny artykułDwa oblicza Głogowa