„Niegościnny” Ostrów

W minioną niedzielę na torze w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się kolejna, piąta już runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie. Mimo szczytu wakacyjnego frekwencja dopisała, na starcie 160 zawodników, w tym dziewięć pań i dwie młodziutkie zawodniczki na 65-tkach.

Na własnym torze liderzy ostrowskiego klubu zdominowali swoje klasy. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Śron, po bardzo zaciętej walce w obu biegach z Karoliną Jankowiak (AK Głogów). O tym, jak wyrównane były to wyścigi i jak wiele emocji dostarczył on kibicom świadczy fakt, że różnica między jedną a drugą zawodniczką to zaledwie 0,5sek. Trzecie miejsce dla Justyny Melech z LSM Bry-Tech Racing.

Ostrow

Kolejnymi zawodnikami, którzy wykorzystali atut własnego obiektu, byli Kamil Nowakowski i Krzysztof Woźniak, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w klasie MX2C. Trzeci zameldował się Lubomir Sobol z KM Chojna. Dotychczasowy lider Dawid Słaby z Bry-Tech’u także walczył o zwycięstwo, jednak bardzo groźny upadek w końcówce drugiego biegu wyeliminował go z jazdy o najwyższe miejsca. Publiczność zamarła widząc Dawida koziołkującego wraz z motocyklem, jednak zawodnik na szczęście wyszedł z tego cały, w przeciwieństwie do jego moto, które nie nadawało się już do dalszego ścigania.

Kolejny „ostrowianin”, który stanął na pudle to młodziutki Filip Seniuk. Co prawda nie dogonił on Karla Von Głowackiego z KM Szczecin, ale drugie miejsce zdobył jak najbardziej zasłużenie. Trzeci w tej samej klasie MX65 był Kacper Andrzejewski z RC Leszno. Klub, który zgarnął najwięcej pucharów to WKM Wschowa. W 85-tkach lider klasyfikacji generalnej Fabian Fedyczkowski stanął na najwyższym stopniu podium, za nim Kacper Chrostowski z KM Chojna i Paweł Zarzecki ze Słońska.

Również w juniorach zwyciężył reprezentant WKM’u Jakub Miśkowiak, drugi był Marcin Bandosz z MKS Nekla, a trzeci kolejny zawodnik z OKM Ostrów, dawno niewidziany na zawodach, bardzo utalentowany Nikolas Dal Canton. W MX1C dwa pierwsze miejsca dla wschowian – pierwszy Dominik Kazimierczak, drugi Kamil Majorczyk, trzecia pozycja przypadła dla Chrisa Seiffert’a z Chojny. Również klubowo Wschowa bezkonkurencyjna, zawodnicy WKM-u w sumie zdobyli 1823 pkt. i wydaje się, że nic i nikt nie stanie im już na drodze po mistrzowski tytuł.

W klasie Masters pierwsze miejsce dla Andrzeja Szalbierza z MKS Nekli, drugie dla Marcina Purtaka ze TMSM Sparta Wrocław i trzecie dla Dariusza Strzeleckiego z Torunia. Najsłabsza tego dnia była klasa, która powinna być najmocniejsza, czyli Open, do której zgłosiło się zaledwie 4 zawodników. Wygrał lider generalki Piotr Dereń z Motoklubu Oborniki. Kolejna runda już za niecałe dwa tygodnie – 29-30 sierpnia we Wschowie. W imieniu organizatorów zapraszamy!