Trzy pytania do….. Jarek Piwnicki (Moto-Klub Lidzbark Warmiński)

3172

Strefa za nami, przed nami Mistrzostwa Polski. Czy wszystko przebiega zgodnie z planem?

Zapowiadało się nie najciekawiej, bo na trzy dni przed Mistrzostwami Strefy Polski Północnej mieliśmy na torze 1 5 cm śniegu. Ale jakoś sobie z tym poradziliśmy i zawody przebiegły bez problemów. Sprawdziły się wprowadzone modyfikacje skoków, które nie są już takie freestylowe (śmiech), mamy kolejne przejście „podziemne” dla kibiców, ale to nie koniec zmian. Będziemy jeszcze przenosić maszynę startową aby powiększyć parking dla zawodników, jednak to już po sezonie. Przy okazji przypomnę, że nasz tor jest otwarty siedem dni w tygodniu, można trenować na nim do woli, i to bez żadnych opłat. Kontakt przez stronę klubową.

Klub to nie tylko tor ale i zawodnicy. Masz ich…

…ponad trzydziestu, w tym kilku Rosjan. Naszym sztandarowym reprezentantem jest ciągle Marcin Szczepański, który zbiera dla klubu punkty. Ale tak na dobra sprawę to w każdej ze strefowych klas mamy w pierwszej piątce przynajmniej jednego ridera. No i stawiam na młodych, jest w klubie kilku niezłych sześćdziesiątkarzy i paru młodszych kierowców. Za młodych na licencję ale za rok, za dwa na pewno będą się liczyć. Dwa razy w tygodniu organizujemy na torze treningi, które prowadzi nasz etatowy operator spycharki wspomniany już wcześniej Leszek, rozmawiamy także z Bartkiem Sawczukiem aby i on trenował regularnie naszych zawodników.

Marzeniem każdego prezesa są zawody międzynarodowe, Twoim też?

Oczywiście, tym bardziej, że mamy już pewne tradycje no i startowali u nas dzisiaj najlepsi na świecie jak choćby Tim Gajser! Dlatego będziemy przymierzać się do Mistrzostw Europy a potem, kto wie, może i świata? W każdym bądź razie Europa powinna do nas przyjechać za dwa, trzy lata, taki jest plan. No i ponownie chcemy zdobyć dla Klubu Puchar Polski.

fot. Krzysztof Hipsz