1 runda KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019 w Lidzbarku – Fotorelacja

Do tego, że podczas każdej kolejnej rundy KTMSKLEP.PL ENDURO RACE możemy spodziewać się porcji nowości, zdążyliśmy już przywyknąć. Tym jednak razem ekipa z Lidzbarka Warmińskiego przeszła samych siebie i zaserwowała wszystkim fanom off-roadu trasę, na której mówiąc w kilku słowach – naprawdę było co robić.

Impreza zyskała także na widowiskowości, dzięki zlokalizowaniu najciekawszych sekcji w miejscu łatwo dostępnym dla kibiców. Zresztą co tu dużo mówić, zobaczcie zdjęcia z inauguracji najbardziej pomarańczowej serii wyścigowej w Polsce!

Inauguracja serii KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019 pokazała, że po długiej zimie, zawodnicy naprawdę byli głodni ścigania. W niedzielę 14 kwietnia do Lidzbarka Warmińskiego zjechało aż 143 riderów!

Tym razem startowali oni w jednej dyscyplinie, mianowicie Enduro, która została podzielona na 4 klasy.

Expert, Prestige, Masters i najliczniejszą klasę Senior 2, w której na liście startowej znalazło się aż 102 zawodników!

Rywalizacja w tegorocznym KTMSKLEP.PL ENDURO RACE została podzielona na 2 etapy. Dwa, 60-minutowe biegi finałowe rozdzielone nieco ponad 70-minutową przerwą, poprzedził w godzinach porannych trening kwalifikacyjny. Jego wyniki decydowały o kolejności na starcie.

Pierwsi do walki w biegach finałowych wystartowali zawodnicy klasy Prestige, gdzie walka toczyła się głównie między Grzegorzem Kargulem, a Oskarem Kaczmarczykiem.

W kwalifikacjach lepiej z nich wypadł Kargul. Dosiadający nowego, dwusuwowego modelu o pojemności 300 cm3 Grzesiek wykręcił najlepszą czasówkę w swojej klasie.

Doskonałe tempo i równa jazda pozwoliły mu dwukrotnie przekroczyć linię mety na pierwszej lokacie, uprzedzając przy tym Kaczmarczyka, który zawody podsumował z wynikiem 2-2, co dało mu drugie miejsce na podium.

Na liczącej ponad 8 kilometrów trasie na zawodników czekał szereg przeszkód, podzielonych na trzy główne sekcje.

I tak oto zawodnicy musieli zmierzyć się z piaszczystą, 1200-metrową sekcją motocrossową, która szczególnie w niektórych zakrętach, potrafiła okazać się bardzo zdradliwa.

Kopny piach i zmieniające się jak w kalejdoskopie ślady kolein, stanowiły nie lada wyzwanie dla wielu spośród startujących.

Drugim z etapów nitki toru pierwszej w tym sezonie rundy KTMSKLEP.PL ENDURO RACE była podwójna sekcja SuperEnduro.

Ekipa Warmińskiego Auto-Moto Klubu Budokop Beton postarała się o to, żeby było naprawdę światowo! Stąd na tym etapie mogliśmy spotkać takie przeszkody jak opony ułożone zarówno poziomo, jak i pionowo, basen z wodą, kostkę trylinkę zlokalizowaną na jednym z zakrętów, a także basen z drewnem opałowym i matrix ułożony w jedyny słuszny dla tego regionu napis, czyli… WAMK.

Wszystkie opisane przeszkody zostały ponadto zlokalizowane nieopodal miejsca startu, dzięki czemu najbardziej widowiskowe miejscówki znajdowały się w samym sercu imprezy. Bez wątpienia fakt ten doceniły rzesze kibiców, które były świadkami nie tylko spektakularnych przejazdów, ale i wielu upadków.

Nowością na trasie był także przejazd przez wyłożony deskami tabletop, który na szczęście wszystkich startujących, nie miał kontaktu z opadami deszczu. Gdyby nad Lidzbarkiem Warmińskim przeszła tego dnia ulewa, to ta sekcja mogłaby naprawdę wypompować potężne pokłady energii z każdego szofera!

Nie zabrakło także przeszkód, w którym technika trialowa, była w cenie!

Ostatni etap trasy łączył w sobie sekcje cross country i Hard Enduro, a więc takie elementy jak szybkie, leśne przelotówki, czy też strome podjazdy, w tym te maksymalnie piaszczyste.

WYNIKI KTMSKLEP.PL ENDURO RACE 2019 – RUNDA 1

KLASA EXPERT
1. Łukasz KAZIMIERCZYK
2. Przemysław JESIEŃ
3. Marcin BĄKOWSKI

KLASA PRESTIGE
1. Grzegorz KARGUL
2. Oskar KACZMARCZYK
3. Artur SIKORA

KLASA SENIOR 2
1. Hubert ŻBIKOWSKI
2. Tomasz ŻURALSKIKM
3. Jakub GOSSA

KLASA MASTER
1. Mariusz BIENIEK
2. Maciej BERDYSZ
3. Jarosław KARGUL

Szerszą relację z zawodów przeczytacie w majowym wydaniu magazynu X-Cross. A kiedy druga runda pomarańczowej serii? O tym dowiemy się w najbliższym czasie. Mówi się jednak o sierpniu lub wrześniu.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na fanpage’u zawodów na Facebooku – tutaj.