10-11.06. Nadchodzi wielka eksplozja!

  Od dłuższego czasu chodziło nam po głowie, żeby zrobić coś grubego w temacie enduro. Jako że mamy pod ręką trochę fajnych terenów będących w rękach prywatnych stwierdziliśmy, że warto spróbować.

  Już na pierwszym spotkaniu z zarządcą kamieniołomu, na którym planowaliśmy zorganizować naszą imprezę padło stwierdzenie, że „nie ma problemu”. W tym momencie klamka zapadła. Przyszedł czas na wymyślenie nazwy i dlaczego padło na DYNAMIT? Po pierwsze nie chcieliśmy żadnych angielsko brzmiących nazw, jakże obecnie popularnych.

  Po drugie nazwa miała być krótka, prosta, wpadająca w ucho i łatwa do zapamiętania. Potem pojawiło się pytanie: Czym robi się rozpierduchę w kamieniołomie?? Jak to czym: DYNAMITEM!!! A jak powinny wyglądać zawody, w których chcielibyśmy wystartować? Część z ekipy upala w różnej maści imprezach enduro, jak np. Redbull 111 Megawatt, Drapak Rodeo, Charlotta Enduro Extreme, czy imprezy zaprzyjaźnionej ekipy Ajska Enduro Team.

  Z tychże imprez wyciągnęliśmy wnioski, co było w porządku a co się nie podobało, czyli co powielić a czego unikać. No i ma być naprawdę ciężko. Pierwsza edycja KCH ENDURO DYNAMIT odbyła się 2 października 2016 na terenie kamieniołomu spółki Kans-Pol. Wystartowało 113 zawodników z całej Polski, w tym cztery kobiety. Zawodnicy startowali w dwóch klasach: Amator i Pro. Obydwie trasy miały długość około 8km, były bardzo wymagające i różniły się od siebie stopniem trudności.

  Obejmowały różne rodzaje terenu, strome podjazdy i zjazdy, leśne wąwozy, kopny piach, no i jak na kamieniołom przystało dużą ilość wszędzie obecnych kamieni. O lokacie decydowała ilość zaliczonych okrążeń.

  WYNIKI 2016

  Klasa PRO 2016: 1. Marek Kuśnierz, 2. Jarosław Michalec, 3. Piotr Andrzejewski

  Klasa AMATOR 2016: 1. Michał Fujak, 2. Marcin Węglarz, 3. Adam Podgórski

  Klasa KOBIET 2016: 1. Urszula Wąchała, 2. Agnieszka Smolińska, 3. Daria Puła

  Minął niespełna rok i mamy drugą edycję Dynamitu! KCH ENDURO DYNAMIT 2017 odbędzie się w weekend 10-11czerwca. W sobotę kwalifikacje i moto niespodzianka, a w niedzielę wyścig główny.

  Wiemy, że dla zawodników najważniejsza jest dobra zabawa i kawał dobrego enduro. Ale jakby wyglądała rywalizacja, gdyby nie została trochę podsycona nagrodami? Dla najlepszych zawodników przewidziane są okolicznościowe puchary, nagrody rzeczowe oraz następujące nagrody finansowe: Klasa PRO: 1 miejsce – 1000zł, 2 miejsce – 750zł, 3 miejsce – 500zł. Klasa AMATOR: 1 miejsce – 750zł, 2 miejsce – 500zł, 3 miejsce – 300zł. Ponadto przewidziane są nagrody: w kategorii Kobiet, za najlepszy czas okrążenia w kwalifikacjach, dla najlepszego zawodnika w Moto Niespodziance, czyli kolejnej dawce rywalizacji.

  A skoro o Moto Niespodziance mowa…! W sobotę po Kwalifikacjach ok. godziny 17 będziecie mieli możliwość ścigać się między sobą wjeżdżając na jeden ze stromych podjazdów zwany DŻEPETTO. Pierwszy, który wyjedzie na DŻEPETTO przechodzi dalej i startuje z kolejnymi najlepszymi z innej grupy. I takim sposobem wyłonimy Mistrza Góry. Oczywiście będzie o co walczyć!

  REGULAMIN

  HARMONOGRAM

  NEWSY

  tekst i fot: Stowarzyszenie KCH (zdjęcia archiwum Dynamit 2016)