Nowy offroadowy kask O’Neal dedykowany riderom enduro

Nie bez powodu Graham Jarvis, jeden z najlepszych zawodników hard enduro wszechczasów, już wiele lat temu używał klap powietrznych!

Na początku roku O’Neal wypuścił na rynek nowy kask EX-SRS, którego niektóre funkcje są dedykowane przede wszystkim zawodnikom enduro. Niemniej jednak kask można również dobrze stosować w motocrossie. Przy cenie poniżej 200 euro ochrona głowy pasuje do każdego budżetu. Nowy kask imponuje nie tylko dobrym stosunkiem ceny do jakości i dobrym wykonaniem, ale także wieloma przydatnymi funkcjami.

EX-SRS jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych i sześciu rozmiarach (od XS do XXL). Dwie skorupy ABS i trzy wyściółki EPS zapewniają niezbędną ochronę, która spełnia nową normę bezpieczeństwa kasku ECE 22.06, dzięki czemu jest on dopuszczony do każdych zawodów. Kask jest pierwszym kaskiem na świecie, który w standardzie umożliwia montaż klap powietrznych. Dzięki złożeniu dwóch zauszników, przez które przebiega pasek gogli, pomiędzy twarzą kierowcy a piankową podkładką gogli powstaje niewielka szczelina, co zwiększa cyrkulację powietrza i zapobiega zaparowaniu soczewek. Klapy powietrzne wchodzą w zakres dostawy i można je przykręcić do boku kasku.

Dodatkowa gumowa ochrona w okolicy nosa, którą w razie potrzeby można zdjąć, ma również zwiększyć ochronę podczas jazdy. W sytuacji awaryjnej poduszki policzkowe można szybko zdjąć nawet przy założonym kasku, aby zapewnić optymalną opiekę medyczną. Ponadto obszar uszu jest przygotowany do korzystania z głośników Bluetooth. Mała gumowa pętelka na policzku umożliwia poprowadzenie węża systemu hydracyjnego. Wyjmowana i nadająca się do prania wyściółka wewnętrzna ma zapewnić duży komfort i dobrą absorpcję potu. Kask waży od 1470 do 1550 gramów w zależności od rozmiaru.

inf.producenta