Abu Dhabi – druga runda Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych przed nami

Sześć tygodni po zakończeniu Rajdu Dakar Mistrzostwa Świata w Rajdach Terenowych W2RC powracają w Abu Dhabi Desert Challenge (ADDC) w terminie 26 lutego – 3 marca. Druga runda zaprowadzi stawkę w znajome krajobrazy – wydmy pustyni Empty Quarter, ale po drugiej stronie granicy z Arabią Saudyjską – w Abu Dhabi.

Po odpadnięciu z Rajdu Dakar w ciągu pierwszych trzech dni, Sam Sunderland (GasGas) i Ricky Brabec (Monster Energy Honda), którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w sezonie 2022, wracają do rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym. Czeka ich prawdziwe wyzwanie, ale warto wspomnieć, że w zeszłym roku Adrien Van Beveren zdołał ukończyć mistrzostwa na trzecim miejscu, z zaledwie jednym punktem straty do drugiej pozycji, po tym, jak wrócił z Dakaru z pustymi rękami. Przy czterech rundach do rozegrania, wszystko nadal może się zdarzyć! „Sundersam”, trzykrotny triumfator ADDC, mieszkający od wielu lat w Emiratach, nadal ma duże szanse na obronę tytułu. GasGas pokłada swoje nadzieje w Brytyjczyku, gdyż Daniel Sanders ponownie pauzuje z powodu kontuzji. Wicemistrz z 2022, Ricky Brabec, będzie gonił innych fabrycznych zawodników, w tym swoich trzech kolegów z zespołu Monster Energy Honda: Adriena Van Beverena, „Nacho” Cornejo i Pablo Quintanillę. Red Bull KTM Factory Racing wystawia trzech najmocniejszych zawodników: zwycięzcę Dakaru Kevina Benavidesa, zdobywcę drugiego miejsca Toby’ego Price’a oraz Matthiasa Walknera. Skyler Howes, trzeci w Dakarze, i Luciano Benavides wystartują w barwach Husqvarna Factory Racing. W składzie Hero MotoSports znajdzie się dwóch z czterech kierowców fabrycznych – Ross Branch i Sebastian Bühler. Zeszłoroczny zwycięzca kategorii Rally2, Mason Klein (BAS World KTM Racing), który w tym sezonie zadebiutował w RallyGP zamyka liczącą 13 zgłoszeń stawkę.

Program:

Odbiory administracyjne i badania kontrolne odbędą się 25 lutego w Energy Business Centre w Abu Dhabi w godzinach od 7:00 do 16:00. Konferencja prasowa przed rajdem odbędzie się w Murban Theatre o godzinie 19:00.

26 lutego karawana przeniesie się na pustynię w Al Dhannah, gdzie o 15:15 rozpocznie się prolog.

27 lutego etap otwierający połączy biwak w Al Dhannah z bazą rajdu w Qasr Al Sarab Desert Resort.

28 lutego oraz 1 i 2 marca odbędą się trzy etapy w formie pętli w regionie Al Dhafra, w Rub’ al Khali (Empty Quarter).

3 marca etap zamykający przeniesie się do Abu Dhabi, gdzie rajd zakończy się w Energy Business Centre około godziny 12:30. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tam o godzinie 19:00.

źródło: Exedia