Akademia ORLEN Team – kierunek Oborniki

Oborniki to kolejny sprawdzian umiejętności zawodników, którzy w tym roku zasiedli w ławach Akademii ORLEN Team. Po raz pierwszy riderzy AOT zmierzyli się w Lidzbarku i trzeba przyznać, że byli to zdecydowanie aktorzy pierwszoplanowi.

Na początek autorem mocnego uderzenia był Mikołaj Stasiak, który wygrał oba sobotnie wyścigi zajmując pozycję lidera w klasyfikacji sezonu. W klasie MX2 podopieczny Akademii ORLEN Team Maciej Więckowski ustąpił jedynie Łukaszowi Lonce, natomiast w klasie Kobiet startująca pod skrzydłami Akademii ORLEN Team Asia Miller dwukrotnie jako pierwsza dojechała do mety nie dając żadnych szans swoim rywalkom.

W „setkach” o pierwsze zwycięstwo w sezonie walczył Cezary Lewko, kolejny utalentowany zawodnik Akademii ORLEN Team, niestety niemal na ostatnich metrach musiał uznać wyższość Białorusina Vitaliya Makhnou. Trzeci na podium stanął również zawodnik AOT Dariusz Rapacz. W „osiemdziesiątkach” wygrał rewelacyjny Maksymilian Chwalik, który już drugi rok trenuje pod okiem coucherów z Akademii ORLEN Team, tuż za nim uplasował się Olaf Włodarczak (AOT). Klasa MX2 Junior to dwaj akademicy na podium: pierwszy Maciej Więckowski i drugi Karol Kruszyński.

Kategoria MX Open w obu wyścigach i klasyfikacji sezonu należała do Łukasza Lonki i zawodnika Akademii ORLEN Team – Macieja Więckowskiego. W sumie aż 9 zawodników AOT stanęł na pudle w Lidzbarku. Czy w Obornikach powtórzą ten sukces, a może na podium pojawi się ich jeszcze więcej?

P.S. Od numeru czerwcowego w X-cross będziecie mogli sledzić wszystko to, co ma związek z Akademią, z kolei wszelkie newsy znajdziecie na naszym FB i na portalu X-cross.

fot. X-cross