Akademia ORLEN Team na Dzień Dziecka

W dniach 31 maja/1 czerwca Akademia Orlen Team zorganizowała dodatkowy trening dla swoich podopiecznych i nie tylko… Zgrupowanie nie było wpisane w harmonogram zajęć członków AOT, jednak spotkało się z dobrym odzewem młodych riderów i ich rodziców. Świetny prezent na Dzień Dziecka! 

Do Gdańska przybyła liczna grupa czołowych zawodników klas juniorskich, wspomagana przez kilku bardziej doświadczonych motocrossowców. Członkowie Akademii stawili się praktycznie w komplecie, poza paroma osobami zmagającymi się z kontuzjami.

W upale i momentami w obłokach kurzu (kiedy doskonale polewany tor przegrywał ze słońcem… Specjalne podziękowania dla Krzysztofa Kajrysa!!!!) na torze trenowali: Piotr Kajrys, Mikołaj Stasiak, Artur Gałuszka, Maks Chwalik, Wiktor Rafalski, Olaf Włodarczak, Kuba Kowalski, Wiktor Małecki, Aleksander Świrczak, Jurand Kuśmierczyk, Czarek Lewko, Maciek Więckowski i Karol Kruszyński. Akademikom towarzyszyła dość liczna grupa dobrych zawodników m.in. Paskal Myhan, Mikołaj Białecki, Jan Kotowicz, Mieszko Polnar oraz Łukasz Lonka (doskonale prowadzący rozgrzewki!) i Luis Carstens.

Treningi poprowadził trener Marcin Wójcik, który z pełnym jak zwykle zaangażowaniem wyłapywał mocne strony zawodników, ale głównie skupiał się na poprawianiu popelnianych przez nich błędów i doskonaleniu techniki.  Tor w Gdańsku nie należy do najłatwiejszych, więc zawodnicy mieli sporo pracy. Za tydzień odbędzie się tu kolejna runda Mistrzostw Polski, liczymy zatem na świetne ściganie i dobrą jazdę naszych riderów.

Tekst i foto: Paulina Stasiak (Nuka Nuka)