Akademia Orlen Team przed rundą w Więcborku – top AOT

Miesiąc temu odbyła się runda ORLEN MX Mistrzostw Polski w Człuchowie. Potem nastąpiła przerwa, część riderów Akademii ORLEN Team ruszyła na wakacje, część startowała w strefach, na ADAC-u lub brała udział w innych imprezach na dwóch kołach.

Niestety czas szybko mija i przed nami przedostatnia runda mistrzowska organizowana przez Więcborski Klub Motorowy. Czy w czasie najbliższego weekendu dowiemy się komu w udziale przypadnie mistrzowski tytuł i kto znajdzie się w gronie kandydatów do przyszłorocznej edycji Akademii? W klasie 65ccm prowadzi Mikołaj Stasiak, przed Dawidem Zarembą startującym z dziką kartą AOT.

Dzieli ich tylko, a może aż 52 punkty. W klasie 85ccm liderem pozostaje Max Chwalik, trzeci jest Paskal Myhan, również posiadacz dzikiej karty (jak widać Marek Dąbrowski postawił na właściwych riderów). Setkarze także toczą bój o prymat w swojej klasie… Pierwszy jest Darek Rapacz, drugi Czarek Lewko i to oni rozegrają „bratobójczy” pojedynek o tytuł Mistrza Polski, którego bronić będzie Lewko. W klasie MX2 na czele jest Karol Kruszyński, w MX2 Junior Karol również prowadzi, a w klasie Open jest trzeci.

Przygladając się tabelom wyników można śmiało stwierdzić, że w przyszłym sezonie w Akademii powinno pojawić się kilku nowych jeźdźców. Progres jest ogromny, ujawniają się nowe talenty, tak więc walka o pozostanie w szeregach tej zacnej uczelni dla niektórych może okazać się bardzo trudne. To dobrze, taka jest bowiem rola AOT – aktywizować środowisko, motywować, trenować i rozwijać.

fot.X-cross