Akademicy przygotowują się do kolejnej rundy ORLEN MXMP – sytuacja w tabeli wyników

Po emocjonującej ostatniej rundzie Mistrzostw Europy NE, jaka odbyła się w Strykowie, niektórzy zawodnicy Akademii ORLEN Team mieli niespełna tydzień, aby przygotować siebie i swoje maszyny do zawodów ORLEN MXMP.

Kolejna edycja Mistrzostw odbędzie się już w najbliższy weekend w Lipnie. Możemy oczekiwać naprawdę zaciętej walki, bowiem w niektórych klasach pretendentów do podium jest więcej, niż miejsc na pudle. Oto jak przedstawia się aktualna sytuacja w tabeli wyników. W klasie MX65 na pierwszym miejscu Mikołaj Stasiak (278pkt.), na drugim Dawid Zaremba (270). Mamy nadzieję, że Miko uporał się już z problemami sprzętowi, bo przypomnijmy, po awarii skrzyni biegów w startówce w Strykowie pojechał na… treningówce. A i tak osiągnął znakomity rezultat.

Maks Chwalik

W osiemdziesiątkach absolutna dominacja AOT, bowiem na prowadzeniu aż trzech riderów reprezentujących Akademię: Maks Chwalik (234), Olaf Włodarczak (198) i Paskal Myhan (198). Olaf i Paskal z tą samą ilością punktów, możemy zatem spodziewać się naprawdę emocjonującego pojedynku. Setkarze również mogą mieć powody do zadowolenia, bowiem na czele stawki jest Dariusz Rapacz (202), trzeci Czarek Lewko (194). Tu także zapewne będziemy świadkami ostrej jazdy, gdyż pechowo jadący ostatnio Lewko zapowiada zmasowany atak na rywali.

Mikołaj Stasiak

W klasie MX2 póki samotnie broni swojej drugiej pozycji Karol Kruszyński (240), ale w MX2 Junior Karol jest już pierwszy (240), trzeci Wiktor Jasiński (181). Niestety w Lipnie zabraknie znakomicie jadącego do tej pory Maćka Więckowskiego, który w Gdańsku uległ kontuzji. Trzymamy zatem kciuki za „akademików” i czekamy na kolejną rozgrywkę już za 4 dni.

fot. X-cross