AMA SX 2021 jutro pojedzie w Atlancie, ale bez Osborne’a i Cianciarulo

Po dłuższej przerwie AMA Supercross zaprasza na kolejna rundę. Tym razem zawody odbędą się na słynnym torze Atlanta Motor Speedway, gdzie regularnie rozgrywane są zawody NASCAR.

To tu na płycie i okolicznych parkingach swego czasu schronienie znaleźli uciekający przed potężnymi huraganami Florence, Cindy, Michael i Dorian. Jutro czeka nas kolejne tornado, tym razem wywołane przez walczących o zwycięstwo riderów. Niestety zabraknie wśród nich Zacha Osborne’a, który po wyleczeniu kontuzji pleców woli przygotować się do rozgrywek MX.

Zach Osborne: „Zacząłem treningi i cieszę się, że znowu wsiadłem na moto. Nie będę już startował w wyścigach Supercross w tym roku, ale skupię się na przygotowaniach do obrony tytułu w National Pro Motocross”.

Nie zobaczymy także Adama Cianciarulo, jego kontuzja jest bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało dlatego nie wróci na Supercross. Ale… Cianciarulo wraz z teamowym kolegą Austinem Forknerem (obydwaj Monster Energy Kawasaki) skupią się na przygotowaniach do sezonu 2021 Pro Motocross. Wracając do AMA SX: w klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Cooper Webb.

fot. Husqvarna