Artur Gałuszka #23 podsumowuje sezon w cross country i motocrossie 2019

Sezon 2019 w zasadzie mogę uznać za zakończony. W planach były starty w Mistrzostwach Polski Cross Country w klasie Junior 85 i w Mistrzostwach Polski w Motocrossie w klasie MX85.

W zawodach Cross Country za cel postawiłem sobie zdobycie tytułu Mistrza Polski. Wystartowałem we wszystkich 10 rundach, 4 razy stanąłem na najwyższym stopniu podium, 5 razy byłem drugi, raz zameldowałem się na mecie na trzeciej pozycji. W sumie 2400 km przejechanych busem na zawody, 15h 37min ścigania na motocyklu. Zdobyte 252 punkty i pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu – tytuł Mistrza Polski w Cross Country w klasie Junior 85 jest mój. W Mistrzostwach Polski w Motocrossie celem było zdobycie miejsca w pierwszej piątce. To był bardzo trudny i ciężki sezon, sporo kontuzji czołowych zawodników, dwa tragiczne wypadki na torze, dwie odwołane rundy. Wystartowałem w 4 rundach, pojechałem 8 wyścigów. Raz byłem piąty, 2 razy szósty, 3 razy siódmy, raz ośmy i raz jedenasty. W sumie zdobyłem 111 punktów, co dało mi 6. miejsce w generalce.

Cel był blisko, na pocieszenie mogę dodać, że byłem piątym Polakiem (w przedsezonowych kalkulacjach nie zakładaliśmy startu zawodnika z Białorusi). Dodatkowo wraz z kolegami z Człuchowskiego Auto Moto Klubu Poltarex obroniłem tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów – byłem czwartym co do ilości zdobytych punktów zawodnikiem drużyny. Na sukces w wyścigach składa sie wysiłek wielu osób, których nie widać na torze.

W tym miejscu chciałbym im wszystkim podziękować: Rodzicom, którzy jeździli ze mną na zawody i treningi, Trenerom Jarkowi Hulko za przygotowanie kondycyjne, Mirosławowi Kowalskiemu, który ósmy rok trenuje mnie na motocyklu, firmie Emmco Pomorze, bez której wsparcia ten sezon by tak nie wyglądał, Trasek Off-Road za serwis motocykla i przygotowanie zawieszenia – cały sezon przejechany bez najmniejszego defektu, Agnieszce Danielewicz za czuwanie nad moją dietą, dzięki czemu na wyścigach nigdy nie zabrakło mi energii, Pani psycholog Małgorzacie StępniakProjectMid za przygotowanie mojej głowy, firmom Dobre Sklepy MotocyklowePPD Poltarex, eRowery24.pl, VRrideWirtualna Rzeczywistość za wsparcie w tym sezonie, Piotrowi Klasa (sklepmotocyklow)y za zaopatrzenie mnie w niezawodne oleje LIQUI MOLY PolskaX-Cross za wsparcie medialne.

fot. X-cross