Athena: cylindry o większej średnicy dla Yamaha YZ85 2019/2021.

Włoska firma Athena prezentuje swój kolejny interesujący produkt. Oferowany zestaw zwiększa pojemność skokową do 105ccm, znacznie poprawia wydajność i efektywność oryginalnego silnika gwarantując niezawodność i optymalną gładkość.

Oprócz cylindra i kompletnego tłoka zestaw Big Bore zawiera zdejmowaną głowicę i wszystkie uszczelki niezbędne do montażu. Montaż można przeprowadzić bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w skrzyni korbowej motocykla i bez konieczności wymiany oryginalnych elementów silnika.

Wszystkie elementy zestawu zostały tak opracowane, aby wytrzymać najwyższe temperatury, ciśnienie i naprężenia. Co więcej, Athena starannie dobrała odpowiedni materiał wewnętrznej kopuły głowicy wykonanej z brązu, a nie z aluminium, jak w oryginale. Ta modyfikacja gwarantuje lepszą stabilność termiczną nawet w wysokich temperaturach. Kolejną charakterystyczną cechą tego zestawu są specjalne zawory dławiące, które pozwalają uzyskać wyższą wydajność przy średnich i niskich obrotach, zarówno pod względem mocy, jak i momentu obrotowego.

Cylinder wykonany ze stopu aluminium integruje powłokę niklowo-silikonową na korpusie, która zapewnia idealną gładkość. Ponadto gwarantuje lepsze rozłożenie siły docisku w porównaniu do oryginalnej Yamahy dzięki zastosowaniu 6 równo odległych kołków. Wreszcie rozkładana głowica z kopułką z brązu zapewnia maksymalną elastyczność w dostosowywaniu wartości kompresji.