Athena – legendarna marka części motocyklowych… i nie tylko!

Athena to uszczelki, cylindry i tłoki, części silnikowe, elektronika, jednostki sterujące, ale nie tylko. Przekonaj się, jak bogata jest oferta tej włoskiej marki oraz skąd wzięło się ogromne doświadczenie. Produkty Athena kupisz w sieci Inter Motors.

Dziś marka Athena znana jest na całym świecie, a szczególnie kojarzy się z uszczelkami łączącymi najwyższą jakość i ogromy wybór. Drugie skojarzenie prawdopodobnie poprowadzi do ponadprzeciętnie dobrych zestawów tłoków i cylindrów do motocykli crossowych. To tylko czubek góry lodowej w ofercie Athena. Sprawdźmy, jak do tego doszło, że szukając najlepszych jakościowo części do motocykli, samochodów, łodzi, zarówno cywilnych czy wyczynowych, klienci poszukują właśnie marki Athena?

Athena: historia i doświadczenie

Historia rozpoczęła w roku 1973 w niewielkiej wiosce na północy Włoch, gdy Gianni L. Mancassola założył mały zakład rzemieślniczy dostarczający uszczelki do zastosowań przemysłowych. Kilka lat później rozszerzył swoją działalność o elementy metalowe, a w 1987 firma przeniosła się do większych hal produkcyjnych, aby dołączyć do przemysłowej rewolucji gumowej. Już w 1989 roku Athena wkracza do segmentu motocyklowego, dostarczając najlepszej jakości uszczelki na rynku zamienników. Firma znacznie przyspiesza na swojej ścieżce rozwoju.

Na przełomie wieków, w roku 2000 Athena osiąga obrót 30 milionów euro, wykupuje markę Eurocilindro i łącząc własne doświadczenia oferuje topowe zestawy cylindrów i tłoków do motocykli crossowych. Na sukces nie trzeba było długo czekać – w sezonie 2004 Athena zdobywa motocrossowe mistrzostwo świata klasy MX1 i w tym samym czasie otwiera swoje biuro dystrybucyjne w USA.

Kolejny istotny krok w historii to rok 2007 i zakup prestiżowej firmy GET. W ten sposób Athena otwiera sobie drzwi do nowej i jakże istotnej branży – jest nią elektronika związanej ze sterownikami silników i układami pozyskiwania danych. W kolejnych etapach rozwoju nie zabrakło także wejścia na rynek samochodowy z najwyższej jakości częściami metalowymi, gumowymi i elektronicznymi…

Athena w liczbach

Dziś Athena jest uznaną firmą światową z rocznym obrotem na poziomie 146 milionów dolarów (rok 2021). W ofercie znajduje się ponad 150 000 produktów, którymi zajmuje się ponad 300 dystrybutorów na całym świecie. Athena posiada 10 biur i fabryk na całym świecie – we Włoszech, Hiszpanii, USA, Brazylii, w Indiach czy w Chinach.

Pomimo ogromnego rozwoju to ludzie pozostają najcenniejszym zasobem firmy – Athena zatrudnia 812 osób i wie, że gdyby nie pasja, zaangażowanie i wzajemny szacunek każdego pracownika, odniesienie sukcesu nie byłoby możliwe.

Cztery oddziały Athena

Marka Athena znana jest z uszczelek, części silnikowych i wszelkiego rodzaju elementów dla motocykli, samochodów, czy łodzi. Athena to także marka GET zajmująca się elektroniką, jednostkami ECU, czy chociażby licznikami motogodzin. Ogromną częścią działalności firmy jest także dystrybucja produktów innych marek. Aktualnie cała Athena podzielona jest na cztery oddziały biznesowe, opisane poniżej.

Części – ten oddział jest najbliższy motocyklistom. Jeżeli chcesz odbudować lub przebudować swój motocykl, jeżeli chcesz zwiększyć jego osiągi lub dopasować go pod siebie, z pewnością chętnie skorzystasz z marki Athena. Znajdziesz wszystko: od uszczelek głowicy, przez zestawy cylindrów, a na termostatach kończąc. Athena prowadzi ogromny dział rozwoju R&D, produkty poddawane są rygorystycznym testom, a drzwi fabryk w skali roku opuszcza około 3,5 miliona różnych produktów dopasowanych do wielu motocykli i innych maszyn.

Elektronika – w oddziale elektroniki Athena operuje głównie pod marką GET. Specjalizuje się jednostkach sterujących silnikami ECU oraz w układach kontroli i pozyskiwania danych o pracy silników. Oferuje producentom możliwość przeprowadzenia badań homologacyjnych oraz testów zgodności produkcji. Dostarcza produkty zarówno na pierwszy montaż fabryczny (OEM), a także jako części zamienne – jak chociażby liczniki roboczogodzin, czy akumulatory i ładowarki.

Przemysł – wykorzystując zgromadzoną wiedzę, ogromne doświadczenie oraz szerokie możliwości produkcyjne, Athena oferuje współpracę w produkcji i rozwoju dla innych producentów. Świetnym przykładem jest dołączenie Atheny do Oficjalnych Dostawców Ducati na początku rok 2022. Na potrzeby marki motocyklowej z Bolonii, Athena rozwija i dostarcza kilka elementów. Przede wszystkim jest to kompleksowy, elektroniczny system rejestrowania danych o zachowaniu podzespołów motocykla, zaprojektowany specjalnie do procesu testowania jednośladów przed skierowaniem ich do produkcji masowej. Ponadto Athena dostarcza dla Ducati wskaźnik poziomu oleju oraz specjalny korek wentylacyjny do regulacji ciśnienia wewnątrz skrzyni biegów.

Sportech – oddział ten zajmuje się dystrybuują marek zewnętrznych. Athenie nie zależy jednak wyłącznie na zwykłym przestawianiu pudełek, dlatego w swoim programie Athena zawarła wszelkie działania związane z marketingiem, PR, a także sprzedażą internetową i B2B. Marki dystrybuowane przez Athenę obecne są w segmentach elektroniki konsumenckiej, sportu, czy outdoor, a każda z nich cieszy się silnym i innowacyjnym wizerunkiem.

Athena w Polsce

Szeroka oferta produktów Athena dostępna jest także w Polsce. Wszystko, co opatrzone jest tym charakterystycznym logo, cechuje się niepodważalnie wysoką jakością oraz świetnym dopasowaniem do pożądanego zastosowania. Athenę znaleźć można w sieci Inter Motors, do której wlicza się sklep internetowy intermotors.pl oraz 15 sklepów stacjonarnych IM Inter Motors w całej Polsce. W ofercie Inter Motors znalazło się ponad 6000 różnych indeksów marki Athena[PJ1], a produkty podzielone są na takie kategorie, jak: akcesoria, części zamienne, filtry, nadwozie, oświetlenie, lusterka, szyby, silnik i osprzęt, układ chłodzenia[PJ2]. W doborze odpowiednich części do Twojego motocykla pomoże narzędzie Partsfinder z listą 65 000 modeli motocykli, skuterów i ATV.

SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

fot. Athena, Honda, KTM