Athena sponsoruje światowy motocross. Kto skorzystał z ich wsparcia w 2022?

Początek Atheny to rok 1973 w niewielkiej wiosce na północy Włoch, gdy Gianni L. Mancassola założył mały zakład rzemieślniczy, by w krotkim czasie stać się potęgą w produkcji topowych zestawów cylindrów i tłoków do motocykli crossowych. Dziś Athena jest uznaną firmą światową z rocznym obrotem na poziomie 146 milionów dolarów (rok 2021).

Red Bull GasGas Factory Racing Team

Zespół narodził się w 1994 roku dzięki woli, zaangażowaniu i poświęceniu Claudio De Carli. Zespół współpracuje z Atheną od ponad dziesięciu lat przy opracowywaniu nowych produktów, a od 2022 roku będzie częścią rodziny GasGas jako oficjalny zespół mistrzostw świata w motocrossie. Zawodnikami zespołu MXGP na rok 2022 byli Jorge Prado w kategorii MXGP oraz Mattia Guadagnini i Simon Langenfelder w kategorii MX2.

Monster Energy Yamaha Factory MXGP

Po osiągnięciach 2021 roku zespół Monster Energy Yamaha Factory MXGP, kierowany przez Louisa Vostera, jest gotowy do rywalizacji w najwyższej klasie z potężnym nowym składem składającym się z mistrza świata MX2 „The Power Rookie” Maxime Renaux i pięciu -czasowy srebrny medalista mistrzostw świata w motocrossie FIM, Jeremy Seewer.

Team Maddi Racing

Pojawili się w 1991 roku dzięki Corrado Maddi. W ciągu tych 26 lat działalności zespół osiągnął świetne wyniki i reprezentował ważne firmy. W 2021 roku Corrado i jego syn Marco (były jeździec i odnoszący sukcesy kierownik zespołu) łączą siły, aby wspólnie z Fantic dążyć do nowych ambitnych celów: rodzi się Fantic Factory Team Maddi. Głównym celem zespołu w roku 2022 było znaleźć się w czołówce MXGP z Nicholasem Lapuccim i potwierdzić się na szczycie EMX250 z Corneliusem Tondelem i Hakonem Osterhagenem.

MX Fonta Racing

W 2022 roku MX Fonta Racing, gdzie trafiła wielokrotna mistrzynię świata Kiara Fontanesi i młoda Priska Busatto, wicemistrzyni Włoch do lat 17, rywalizująca w mistrzostwach WMX i Włoch.

Co oferuje Athena? Kliknij TUTAJ