Aż dwie rundy w Polsce w ramach Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM ogłosiła długo oczekiwany kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zaplanowano aż 7 rund, z czego dwie najważniejsze – czyli rozpoczęcie i zakończenie Mistrzostw – rozegrane zostaną w Polsce.

Zgodnie z tradycją zawodnicy rozpoczną rywalizację grudniową rundą w Polsce. Gospodarzem będzie Kraków, gdzie 6-cio krotny Mistrz Świata – Tadeusz „Taddy” Błażusiak wraz z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów – Dominikiem Olszowym rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski przy akompaniamencie dopingu czternastotysięcznej widowni.

7 stycznia Mistrzostwa przeniosą się do dobrze znanej zawodnikom Sachsen Areny w niemieckim mieście Riesa. Następnie, co dwa tygodnie, SuperEnduro odbywać się będzie w kolejnych krajach, w tym także po wielu latach przerwy we Francji, a finał całego cyklu powróci 18 marca do Polski.

„To ogromny zaszczyt dla nas Polaków, jak i promotora tego niesamowitego wydarzenia, że otrzymaliśmy możliwość organizacji dwóch najbardziej prestiżowych rund całego cyklu – czyli rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Dołożymy wszelkich starań, aby obydwie rundy były zorganizowane na najwyższym światowym poziomie.” – skomentował Tomasz Gagat promotor SuperEnduro w Polsce.

Wstępny kalendarz Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:

·10 grudnia 2022 (sobota) – Tauron Arena Kraków, Polska

·7 stycznia 2023 (sobota) – Sachsen Arena Riesa, Niemcy

·21 stycznia 2023 (sobota) – /do potwierdzenia/

·4 lutego 2023 (sobota) – Papp Laszlo SportArena Budapest, Węgry

·17 lutego 2023 (piątek) – Palais Nikaia Nice, Francja

·2 marca 2023 (czwartek) – Pais Arena Jerusalem, Izrael

·18 marca 2023 (sobota) – Arena Gliwice, Polska

Oczekując na rozpoczęcie nowego sezonu zmagań Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków zachęcamy do śledzenia poczynań Tadeusza Błażusiaka, który w tym roku postanowił zrobić porządną rozgrzewkę i aktualnie walczy o swój 6-ty tytuł Mistrza Ameryki – AMA EnduroCross. Po 3 rundach (połowa całego cyklu) Taddy plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej! Więcej informacji o finałowej rundzie w Gliwicach – 18 marca 2023 – już wkrótce. Tymczasem szykujcie się na rozpoczęcie sezonu 10 grudnia 2022 w Krakowie – ekstremalne, niezapomniane emocje gwarantowane!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie dostępne na: Eventim.pl E-bilet.pl