Będzie rewolucja

METZELER przez wiele lat specjalizował się przede wszystkim w produkcji opon drogowych. Jednak 12 lat temu nastąpił przełom, gdy światło dzienne ujrzały kultowe już dzisiaj MCE 6 DAYS EXTREME. To dzięki nim 29 razy zawodnicy zdobywali tytuły mistrzowskie FIM Enduro World Championship i 8 razy tytuły FIM SuperEnduro World Championship.

Teraz przyszedł czas na MC 360™, produkt uniwersalny, przeznaczony dla różnych dyscyplin offroadowych takich jak motocross, supercross, cross country i freestyle.

Nazwa wybrana dla produktu nie jest przypadkowa: liczba 360 podkreśla wszechstronne zalety tej opony w każdych warunkach terenowych i klimatycznych, połączone z doskonałą przyczepnością i gwarantująca maksymalne osiągi na piasku jak i na kamieniach. Tę wszechstronność zastosowań umożliwiło stworzenie dwóch nowatorskich wzorów bieżnika dla opon średnio miękkich i średnio twardych (Mid-Soft i Mid-Hard), które gwarantują niespotykaną dotąd przyczepność na miękkich gruntach, a w drugim przypadku odporność na rozerwanie na podłożach twardych. Ponadto opony są odwracalne co oznacza, że można je stosować przy obu kierunkach obrotu koła: wystarczy je odwrócić, gdy klocki się zużyją. Opony MC 360™ są również homologowane do jazdy drogowej.

Zanim jednak MC 360™ trafią do sprzedaży, Dział Testów firmy Metzeler podda je ostatnim ekstremalnym próbom w najbardziej zróżnicowanych i wymagających warunkach. Pod koniec lutego opony testowane będą na pustyni Atacama i na podjazdach Nevado Ojos del Salado, wulkanu pomiędzy Argentyną i Chile. Wulkan ten, o wysokości 6891 metrów nad poziomem morza, jest najwyższy na świecie. Działania te pozwolą zespołowi testowemu sprawdzić ten produkt w warunkach trudnych nie tylko pod względem terenu, ale także zmiennych warunków pogodowych.

Asortyment wszystkich dostępnych rozmiarów, jak również pełne specyfikacje techniczne tego produktu zostaną opublikowane na wiosnę, gdy MC 360™ trafią do sprzedaży.