Powrót, który wszyscy wyczekiwaliśmy… Po czterech latach przerwy wracamy do Was z nową edycją zawodów Beskid HERO – największego, trzydniowego wyścigu Hard Enduro w Polsce!
Już 2-4 czerwca na wszystkich entuzjastów ekstremalnej, górskiej rywalizacji czekać będzie kolejna odsłona naszego wydarzenia! To właśnie wtedy kilkuset zawodników zmierzy się w karkołomnej walce z nowym, wymagającym terenem oraz głodnymi zwycięstwa rywalami. W tym roku zawody odbędą się nie tylko w nowym miejscu, ale także na całkowicie nowej trasie. Gospodarzem największego i najtrudniejszego polskiego wyścigu Hard Enduro będzie Wierchomla. Trasa zawodów przebiegać będzie przez Beskid Sądecki i już dziś po wizjach lokalnych wiemy, że będzie ona długa, urozmaicona i że zmiana lokalizacji nie będzie oznaczać zmiany jakości czy trudności naszego wyścigu.
Jaki teren czeka na uczestników wydarzenia?
„Wierchomlę odwiedziłem w ubiegłym roku dwukrotnie, aby dokładnie eksplorować tereny, na których zorganizujemy Beskid HERO. Teren jest zróżnicowany, będzie dużo potoków/wąwozów oraz kilka bardzo ciekawych podjazdów i zjazdów. Będą również elementy szybsze, na których złapiecie flow i oddech przed kolejnymi technicznymi sekcjami. Z wstępnego wytyczenia wychodzi nam pętla o długości około 20 kilometrów.” – zdradził Tomasz Gagat, organizator wydarzenia.
Jakie klasy startowe są przewidziane?
Łącznie, uczestnicy zmierzą się ze sobą w sześciu kategoriach startowych:
- PRO – kategoria dla profesjonalnych zawodników, bardzo trudna trasa,
- EXPERT, EXPERT MASTERS – kategoria dla zaawansowanych, trudna trasa,
- HOBBY, HOBBY MASTERS, KOBIETY – łatwiejsza trasa
Jak wyglądać będzie formuła zawodów?
Zawody składać się będą z trzech dni rywalizacji. Pierwszy dzień to prolog, który ma za zadanie określić kolejność startową przed dalszą rywalizacją /czas prologu wliczany będzie do wyniku końcowego zawodnika/. Prolog będzie do przejechania dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej będzie liczyć się lepszy czas.
Drugiego dnia na uczestników czekać będzie pętla o długości około 20 kilometrów, którą będziecie musieli pokonać trzykrotnie. W niedzielę z kolei odwracamy kierunek – trasa prowadzić będzie w drugą stronę – klasy Hobby i Kobiety będą miały do pokonania dwie pętle – pozostałe kategorie czekają trzy kółka.
Czy przewidziane są jakieś udogodnienia?
Na miejscu na uczestników czekać będzie zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz paddock z możliwością ustawienia kamperów czy namiotów teamowych.
Kiedy ruszają zapisy?
Zapisy na zawody ogłosimy w najbliższych tygodniach. W poprzednich latach wolne miejsca znikały jak świeże bułeczki, a listy startowe zapełniały się w ciągu kilku minut. Bądźcie więc czujni!
źródło: Agencja Sport Up