Beskid Hero nadchodzi

Austria ma swój Erzberg, Rumunia Red Bull Romaniacs, Włochy Hell’s Gate. Polska ma Red Bull 111 Mega Watt, natomiast już od czerwca będzie miała także Beskid Hero.

Pierwsze, trzydniowe górskie zawody hard enduro, podczas których 100 km piekielnie trudnej trasy pokaże, kto jest prawdziwym mężczyzną. Bądźcie częścią tego historycznego wydarzenia! Organizatorem Beskid Hero jest Sportainment, agencja rozwijająca sporty moto w Polsce, która dostarcza fanom mocnych emocji motocyklowych: Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, międzynarodowe zawody Supercross – King of Poland, czy Mistrzostwa Świata SuperEnduro (Kraków 2016). Sportainment po raz kolejny wychodzi na przeciw oczekiwaniom polskich zawodników i kibiców. Po zorganizowanych w 2016 roku, po raz pierwszy w historii polskiego sportu motorowego, zawodach Supercross (Atlas Arena), rok 2017 rozpoczyna jej kolejny, nowy rozdział. Beskid Hero to zawody wzorowane na znanych i cenionych imprezach Hard Enduro odbywających się w raju tej dyscypliny – Rumunii. Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce to trzy dni ścigania w ciężkim górskim terenie. Techniczne zjazdy i podjazdy naszpikowane korzeniami i kamieniami, wąwozy rzeczne oraz techniczne ścieżki – to wszystko sprawi, że zawodnicy będą musieli pokonać własne słabości i dać z siebie wszystko. Tylko najtwardsi i najwytrwalsi przekroczą linię mety. Beskid Hero odbędzie się w dniach 2-4 czerwca, bazą wypadową będzie Góra Żar, a trasa prowadzić będzie przez tereny Beskidu Małego. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach: Hobby, Expert oraz Masters. Limit zawodników wynosi 300 osób. Zapisy wystartują 14 kwietnia. W najbliższych dniach zostanie uruchomiona strona www zawodów, na której znajdziecie wszystkie informacje.

Już teraz możecie śledzić na bieżąco fan page zawodów na Facebooku:

https://www.facebook.com/BeskidHERO/

Apel

Organizacja zawodów Hard Enduro to bardzo ciężki i długotrwały proces, któremu towarzyszy wiele perturbacji związanych z dostępnością terenów górskich do jazdy na motocyklach: Mamy nadzieję, że każdy zawodnik, który ukończy rywalizację opuści teren zawodów z uśmiechem na twarzy. Od samego początku apelujemy do Was zawodnicy i miłośnicy Hard Enduro żebyście pamiętali, że z ogromnym trudem i wysiłkiem udało nam się pozyskać tereny pod organizację tych zawodów. Chcemy, aby wpisały się one na stałe w kalendarz eventów motocyklowych i odbywały się cyklicznie przez wiele kolejnych lat stając się wizytówką polskiej sceny Hard Enduro. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników, amatorów Hard Enduro, jazdy na motocyklach w terenie oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po tym terenie zarówno przed jak i po zawodach. – mówi Tomasz Gagat, główny pomysłodawca wydarzenia.

inf.prasowa