Biesiekirski przed sezonem

18-letni Krzysztof Biesiekirski swój trzeci sezon w hiszpańskim motocrossie rozpoczął od styczniowego zgrupowania ze światową czołówką na torze Red Sand MX Park pod Walencją. Młody reprezentant ekipy Euvic Husqvarna Warszawa przygotowania do startów w mistrzostwach Hiszpanii klasy MX2 Sub18 rozpoczął intensywnie i widowiskowo.

Biesiekirski na początku stycznia przez trzy dni dzielił tor Red Sand ze światową czołówką, w tym m.in. z fabrycznymi zawodnikami zespołu Husqvarna z mistrzostw świata. Red Sand to jeden z najpopularniejszych obiektów treningowych w Europie i tor, na którym w marcu odbędzie się pierwsza europejska runda mistrzostw świata w motocrossie FIM MXGP. Podczas treningów Biesiekirski nie tylko szlifował własną jazdę, ale także podglądał i uczył się od najlepszych, jak mistrz świata MX2, Jeffrey Herlings oraz czołowi zawodnicy mistrzostw świata i Hiszpanii. Kilka dni wcześniej pod Walencją trenował mistrz MotoGP, Marc Marquez. Nad przygotowaniami młodego Polaka ponownie czuwa w tym roku Paco Rico, gwiazda hiszpańskiego motocrossu i najsłynniejszy trener w kraju. Zgrupowanie na Red Sand było pierwszym z serii przedsezonowych treningów. Mistrzostwa Hiszpanii MX2 Sub18 zainauguruje z kolei na początku marca runda na torze Circuito San Martin de la Vega, niedaleko Madrytu. Przygotowania do mojego trzeciego sezonu startów w Hiszpanii rozpoczęliśmy od mocnego akcentu i udanego, trzydniowego zgrupowania w Red Sand – mówi Krzysztof Biesiekirski, dosiadający Husqvarny FC250. – Fajnie było także podglądać i uczyć się od mistrza świata MX2, Jeffreya Herlingsa.

W ostatnich miesiącach jeszcze bardziej zacieśniliśmy naszą współpracę z Paco, a ja zamiast w Walencji, coraz więcej czasu spędzam trenując w okolicach Alicante. Przed pierwszą rundą mistrzostw Hiszpanii planujemy jeszcze całą serię testów i treningów. Nie tylko na Red Sand. Pracujemy także nad motocyklem, moją Husqvarną FC250, którą mocno zmodyfikowaliśmy na ten sezon. W samych wyścigach nie celuję w konkretne pozycje. Najważniejsze jest dla mnie robienie postępów, podkręcanie tempa i poprawianie umiejętności. Zawody traktuję głównie jako sprawdzian formy wypracowanej na treningach. Jednocześnie wezmę także udział w wybranych rundach mistrzostw Walencji, w których rok temu regularnie finiszowałem w pierwszej trójce. Pierwszą w tym roku wizytę na Red Sand zakończyliśmy pamiątkową fotką z takimi asami, jak czołowy zawodnik EMX David Braceras, wielokrotny mistrz Hiszpanii i zawodnik MŚ Iker Larranaga czy mistrz Hiszpanii Mario Lucas Sanz. Mam nadzieję, że uda nam się pójść w ich ślady.

Kalendarz mistrzostw Hiszpanii MX2 Sub18 2018
3-4 marca – Circuito San Martin de la Vega, Madryt
5-6 maja – Circuito Las Salinas, Murcja
6-7 października – Circuito El Rebollar, Valladolid
27-28 października – Circuito Tajoa Racing, Montearagon
10-11 listopada – Circuito de Motocross MotorLand Aragon, Alcaniz
Więcej informacji o Krzysztofie Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/KrzysiekBiesiekirski/.

źrodło: media4racing