Bracia Lawrence wystartują razem w Premier Class AMA Supercross

Elita Mistrzostw AMA Supercross rozpoczyna swoje starty 6 stycznia. Crème de la crème zbiera się w Anaheim w Kalifornii, aby otworzyć sezon Supercross 2024 w słynnej „A1”. W klasie 450SX na Angel Stadium zadebiutują m.in. bracia Lawrence.

Przez ostatnie dwa lata ścieżki braci w Supercrossie przecinały się tylko podczas East/West Shootouts, bowiem generalnie bracia ścigali się w serii Supercross na przeciwległych „wybrzeżach”. Skończyło się to obydwu awansem do Premier Class. „Mimo że w każdy weekend będziemy rywalizować ze sobą o zwycięstwa i tytuły, do końca zachowamy zasady fair play, żadnego kunktatorstwa. Jesteśmy na tyle profesjonalni, że potrafimy oddzielić pracę od rodziny. Wyścigi to wyścigi. Ale kiedy już zdejmiemy kask wracamy do normalnego życia rodzinnego”.

Nikt nie rozumie braci tak dobrze, jak oni rozumieją siebie, co bardzo pomaga zespołowi podczas przedsezonowych testów i pomiędzy wyścigami. „Myślę, że start w tym samym zespole na tym samym motocyklu i w tej samej klasie przynosi nam wiele korzyści ” – mówi Jett. „W dni testowe możemy przećwiczyć znacznie więcej dzięki naszemu bardzo podobnemu stylowi jazdy. Hunter i ja możemy wypróbować dwie różne konfiguracje jednocześnie. Przyspiesza to znacznie testowanie sprzętu i nie tracimy czasu na drobne szczegóły. To, co inni robią w kilka tygodni, my wykonaliśmy w ciągu jednego tygodnia”. Hunter również cieszy się z tej przewagi. W ciągu ostatnich dwóch lat co najmniej jeden z nich stawał na podium w każdym wyścigu. „Naprawdę dominowaliśmy. To napawa nas pozytywnym nastawieniem do startów na motocyklach o pojemności 450 cm3 w nowym sezonie”.

inf.prasowa, fot. Red Bull