Chroń dyfuzor, bo masz jeden!

Rozpoczynamy całosezonowy test osłon dyfuzora Artafon! O nabawienie się wgnioty w dyfuzorze podczas wyścigu lub niedzielnego hard endurzenia – o ile nie jest się Tadkiem Błażusiakiem – naprawdę nietrudno.

Nic więc dziwnego, że temat ochrony dyfuzora spędza sen z powiek właścicielom dwusuwowych enduro oraz szerokiemu gronu majsterkowiczów, prześcigających się w patentach ochronnych „gruchy”.

Jedną z firm, która postawiła sobie za punkt honoru produkcję skutecznych osłon dyfuzora jest firma Artafon , która dosłownie kilka dni temu podesłała nam do sezonowych testów swoje dwa najlepsze produkty opracowane z myślą właśnie o układach wydechowych endurowych 2T. Pierwszy z nich to znana w środowisku pełna osłona silnika wraz z dyfuzorem wykonana ze wzmocnionego aluminium PA11/AlMg3 o grubości 4mm.

Druga to z kolei składający się z dwóch elementów zestaw osłona silnika + cieszący się coraz większym zainteresowaniem tzw. kaganiec, czyli osłona składająca się z aż 8-milimetrowej prętów ze stali cynkowanej ogniowo. Która opcja z dwóch powyższych po kilku miesiącach użytkowania zdobędzie więcej plusów i okaże się lepsza? Wniosków spodziewajcie się w jednym z jesiennych wydań X-cross! A jeśli już teraz chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat produktów Artafon, to koniecznie zajrzyj na www.artafon.com.

fot. A. Szymańska, Artafon.com