Co nas czeka w ten weekend?

Ze snu zimowego budzą się kolejne cykle i imprezy mistrzowskie w Polsce i krajach sąsiednich. Motocross i dyscypliny pokrewne rozkwitają na nowo z nastaniem cieplejszych dni.

Oto co nas czeka w ten weekend. Mistrzostwa Świata MX GP. W Meksyku, na torze w Leon odbędzie się 4. runda cyklu i ostatnia egzotyczna przed przyjazdem całej karawany do Europy. Rok temu najlepiej spisali się Tim Gajser przed Romainem Febvre oraz Maxem Naglem. A w klasie MX2 rządził rzecz jasna Herlings, za nim byli Seewer i rosyjska niespodzianka Bryljakov. Jak będzie teraz?Zapowiada się ciekawie, bo rywalizacja w MX2 nabrała rumieńców z powodu braku jednego dominatora, a w MX GP mamy nieco inny rozkład sił i kilku podobnie mocnych kandydatów do triumfu.

A bliżej nas? Ruszają Międzynarodowe Mistrzostwa Czech! I runda na torze w słynnym Loket (inaczej niż zwykle, bo na start sezonu) już w niedzielę 2.04.

Dla nas tym istotniejsza, że swój pierwszy sezon w klasie MX1 zacznie w cyklu mistrzowskim Tomek Wysocki. Przyjadą wszyscy najlepsi Czesi, ale i kilku gości z sąsiednich krajów, w tym coraz szybsi Węgrzy. My będziemy trzymać kciuki nie tylko za Tomka, gdyż wśród seniorów zobaczymy w MX2 kilku naszych riderów. Przede wszystkim Gabriela Chętnickiego, który zrezygnował ze ścigania wśród juniorów na rzecz większej i szybszej konkurencji.

Będzie także Michał Śpiewok, a wśród pań pojawi się na pewno Ewa Biskupska. Z uwagi na to, że jest to również I runda Mistrzostw Czech Kobiet, wszystkie Czeszki i kilka Austriaczek a nawet Rumunka pojadą w Loket, a nie w Mistrzostwach Europy Kobiet, jakie w ten weekend startują w Danii. Tam niestety pojedzie tylko Joanna Miller, dwie nasze pozostałe riderki: Wiktoria Garbowska i Karolina Jankowiak – kontuzjowane! Skoro o Czechach mowa, to już dzisiaj startuje bardzo popularny i niesamowicie licznie obsadzony cykl pucharowy Meteoryt Cup na słowackim torze w Gbelach. Czeski cykl, słowacki tor i… angielski budowniczy tego kompletnie odnowionego obiektu. Mieszanka specyficzna i rzadka, ale ściganie już standardowe, czyli na maxa! Do tego jeszcze pomniejszy cykl Batti Cup na torze w Svetec, którego I runda odbywa się już dzisiaj.

A u nas? Ruszają strefy! Jako pierwsza startuje Strefa Południowa na torze w Dębskiej Woli. Niedziela zapowiada się wręcz przepięknie, ciepło do 23 stopni i upragniony start sezonu dla wielu riderów. Spodziewani są spragnieni ścigania goście z sąsiednich regionów. Jak się wszystko potoczy – poinformujemy. X-cross trzyma rękę na pulsie!

fot. Alek Skoczek, KTM