Coś dla Waszych nóg – premiera motocrossowych butów IMX Racing

W ekstremalnych warunkach potrzebne są wyjątkowe rozwiązania. Przede wszystkim takie, zapewniające bezpieczeństwo – a gdy jest to rozwiązanie dobre dla portfela jak i przyjemne dla oka – to chyba już wszystko, co jest potrzebne.

Wszystkie powyższe znalazły się w nowych butach motocrossowych IMX Racing. Producent przedstawił dwa, zupełnie nowe modele – X-ONE oraz X-TWO. Oto co kryją w środku: przede wszystkim przemyślana konstrukcja i wysokiej jakości materiały. Producent postawił na Microfabric oraz 3D Mesh – znane ze swojej wytrzymałości i wysokiej oddychalności.

Za ochronę nogi odpowiadają sztywne ochraniacze z TPU i TPR chroniące palce, kość strzałkową i ścięgno Achillesa. Dzięki syntetycznej skórze, z której wykonano buty, są także wytrzymałe – sprawdzą się więc w najtrudniejszych warunkach. Podeszwa butów została zaprojektowane w taki sposób, aby była odporna na wysokie obciążenia. Mimo, że jest wykonana z elastycznego tworzywa – jest to jednocześnie rozwiązanie, które zapewnia wysoką wytrzymałość. Wkładka antywibracyjna wewnątrz buta tłumi dodatkowo drgania przenoszone na stopę podczas jazdy, dając dodatkową ochronę. Dzięki regulacji za pomocą klamer buty dobrze trzymają nogę, pozostając jednak wygodnymi.

Zaraz obok stawu skokowego projektanci z IMX Racing zastosowali przegub umożliwiający płynny ruch stopy, bez szkody dla jej stabilizacji. Wykończenie butów wyściółką z oddychającego materiału 3D Mesh sprawia, że mimo solidnej konstrukcji – jazda w butach jest komfortowa. Wygodnym rozwiązaniem w górnej części butów IMX Racing jest również zastosowanie ściągacza zapobiegającego przedostawaniu się do wewnątrz błota czy kurzu. Buty te dodatkowo posiadają certyfikat CE będący gwarantem bezpieczeństwa (EN 13634:2017). Obejmują je również programy przedłużonej, 5-letniej gwarancji i assistance dostępne w Dobrych Sklepach Motocyklowych.

Biorąc pod uwagę ich cenę (599 zł) jest to świetna propozycja zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą offroadową, ale także dla tych, którzy nie chcą wydawać całej zawartości portfela na nowe buty. Jeśli spodobały Ci się produkty iMX Racing – możesz zamówić je bezpośrednio do najbliższego Dobrego Sklepu Motocyklowego – przymierzyć, porównać – i to bez obowiązku zakupu!

Więcej informacji: http://dobresklepymotocyklowe.pl