Courtney Duncan przesiada się z Yamahy na Kawasaki i szykuje się do startu w MŚ Kobiet

Nowozelandka Courtney Duncan dołączyła do zespołu Bike It DRT Kawasaki, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Kobiet Motocross FIM, które rozpoczną się w Valkenswaard w Holandii pod koniec tego miesiąca.

Ta niezwykle szybka dwudziestotrzyletnia młoda dama była jedną z głównych bohaterek serii od czasu jej debiutu trzy lata temu, gdy siedmiokrotnie wygrywała GP i czternaście razy stawała na pudle. Dwukrotnie była o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu, w tym roku zamierza siegnąć po królewską koronę. Jak twierdzi, nigdy nie była bardziej zdeterminowana niż teraz, by w końcu osiągnąć swój cel. Courtney dołączyła w ten sposób do doświadczonej brytyjskiej drużyny Kawasaki prowadzonej przez Steve’a Dixona by ścigać się na KX250 wraz z kolegami z drużyny Darianem Sanayei z USA i Brazylijczykiem Gustavo Pessoa.

Steve Dixon, właściciel zespołu DRT: Już dziesięć lat nasz zespół jest zaangażowany w Mistrzostwa Świata Kobiet. Gdy Livia Lancelot odeszła „na emeryturę”” liczę, że Courtney zdobędzie dla Kawasaki mistrzowski tytuł. 

fot. Kawasaki