Cross country w stylu vintage. Moto weekend inny niż wszystkie.

Klasyki na cross country? A dlaczego nie… Leciwe motocykle pamietające odległe czasy? Oczywiście. Wiele z nich mimo upływu lat pozostają w znakomitej kondycji, a w rękach pasjonatów mogą dostarczyć wspaniałych emocji. No i poziom adrenaliny nie mniejszy niż podczas zawodów mistrzowskiej rangi z udziałem najnowszych sprzętów. Plus trzydniowa znakomita zabawa dla całych rodzin. Organizatorem imprezy już po raz ósmy jest Stowarzyszenia Cross Country Motocykli Zabytkowych (od red.).

Gdzie można doświadczyć czegoś takiego? Między 25 a 27 sierpnia w Grzybowie, gmina Słubice, granica powiatu sochaczewskiego i płockiego, centralna Polska. Tam po raz ósmy odbędzie się Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych. W miejscu, gdzie dziś znajduje się po pole uprawne, zbudujemy miasteczko, na które składać się będą pole namiotowe wyposażone w sanitariaty i prysznice, strefa kibica, strefa cateringowa i przede wszystkim przygotowany przez nas tor, na którym zmagać się będą zawodnicy na zabytkowych i klasycznych motocyklach. Wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i wzajemnego szacunku.

Cross country to wyścig przełajowy odbywający się w naturalnych warunkach. Wiele dyscyplin sportowych zaadaptowało go na swoje potrzeby. Między innymi motocross. My też sobie na to pozwoliliśmy i dajemy możliwość właścicielom motocykli zabytkowych i klasycznych, by podszlifować swoje umiejętności w bezpiecznych, optymalnych, ale jednak nadal naturalnych warunkach. Zapewniamy ubezpieczenie, a także fachową opiekę medyczną oraz profesjonalny pomiar czasu (chronometraż). Uczestnicy są podzieleni na 8 klas.

Jednak to nie koniec atrakcji! Najlepsze przysmaki od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, brak komercyjnych akcji, świetna atmosfera, możliwość zobaczenia w akcji maszyn, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprzystosowane do takich zmagań. Tylko tu zobaczycie ściąganie w stylu „romantycznym”, naprawę motocykla na torze, w czasie biegu, czy wzajemną pomoc, ale także ogrom adrenaliny i endorfin. Kibiców zapraszamy na pole namiotowe już od piątku 25 sierpnia do wspólnej zabawy i integracji. Gwarantujemy niezapomniane doznania! Apogeum impreza osiąga w sobotnie południe, kiedy zaczynają się biegi. Nie może Was tam zabraknąć! Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB oraz pod adres ccmzik@wp.pl. Jest to impreza w pełni non profit – więc prosimy i z góry dziękujemy za każdą formę wsparcia!

Klasy:

  1. Motocykle Zabytkowe – pojemność 50 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985, reszta Świata do 1975 r., 70 % oryginalności, czas biegu 20 min.
  2. Motocykle Zabytkowe – pojemność > 250 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985, reszta Świata do 1975 r., 70 % oryginalności, czas biegu 30 min.
  3. Motocykle Zabytkowe – pojemność < 250 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985, reszta Świata do 1975 r., 70 % oryginalności, czas biegu 30 min.
  4. Sidecary / zaprzęgi
  5. Motocykle klasyczne – scramblery > 250 ccm, czas biegu 30 min.
  6. Motocykle klasyczne – scramblery < 250 ccm, czas biegu 30 min.
  7. Motocykle klasyczne – Cross /Enduro/ Supermoto do 1985 r., czas biegu 30 min.
  8. OPEN (bez crossów)

Więcej informacji j znajdziesz TUTAJ 

tekst:Kasia Szymala, fot.: Łukasz Iwańczuk