Cross Team Stare Babice: Choć teraz osobno, to jednak razem. W jedności siła!

Wirus spowodował ogromne zmiany organizacyjne w naszym klubie. Mieliśmy dalekosiężne plany co do najbliższego sezonu, jednak ten stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Aktualnie zawody do których najwięcej w ostatnim czasie przygotowywali się zawodnicy oczywiście zostały odwołane lub przeniesione. Jednak nasi riderzy nie przestają trenować i planować swoja dalsza karierę. Mimo, że motocross to sport indywidualny zawsze trenowaliśmy go wspólnie, klubowo. Nie było w ogóle możliwości, aby któryś z klubowiczów wybrał się samotnie na trening. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne oraz niebezpieczne, stąd zawsze decyzje o treningach w grupach. W ten sposób oprócz samego bezpieczeństwa na plus przemawia możliwość ścigania się, obecność sparing partnera a osoby obserwujące z boku także mogą dużo podpowiedzieć, co poprawić w jeździe trenujących. Niestety w obecnej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do odwołania treningów wspólnych i każdy na własną rękę robił co mógł, aby otrzymać formę, którą wypracowywał całą zimę. Oprócz samej jazdy na motocyklu klubowicze trenowali także na sali gimnastycznej pod okiem trenerów z MxSzkółki B-Moto. Niestety i te zajęcia również zostały odwołane, jednak przez 5 miesięcy prowadzenia szkoleń wszyscy uczestnicy do perfekcji opanowali każde z ćwiczeń i teraz mogą je z powodzeniem realizować sami w domu. Zawsze kładliśmy bardzo duży nacisk na jazdę motocyklem. Nic nigdy tego nie zastąpi, jeżeli chcemy być szybcy – musimy jeździć jak najwięcej.

Teraz, kiedy poruszanie się poza domem jest mocno ograniczone sugerujemy, aby popracować nad przygotowaniem kondycyjnym. Jeśli można biegajmy, skorzystajmy z roweru, ale nie zapominajmy o ćwiczeniach domowych. Większa część wszystkich ćwiczeń odbywa się z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała lub z elementami przypominające motocykl. Wystarczy kij od szczotki imitujący kierownicę, baniak 5 litrowy udający motocykl który zaciskami kolanami i w ten sposób można przeprowadzić pełny motocyklowy trening balansu. Każdy trening wzbogacamy o elementy gimnastyki i nauki upadania, wykorzystując łóżko czy materac skacząc na nie na różne sposoby. Pady, przewroty, uciekanie dynamiczne z toru. To każdy zawodnik powinien mieć opanowane, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym na torze. Co ze sprzętem? Co prawda sezon się nie zaczął ale mamy nadzieję, że każdy z Was już dawno pomyślał o wcześniejszym dokładnym nasmarowaniu motocykla. Chodzi głównie o łożyska główki ramy, wahacza i ew. kiwaczki. Jeśli tak, to teraz na szczęście przy motocyklach nie musimy chodzić codziennie i go serwisować, tak jak ma się to np. przy jeździe konnej. Na koniec informujemy, że cały klub jest zdrów jak ryba. Co prawda kilku naszych klubowiczów trenowało w zimie we Włoszech w Lombardii, na szczęście wszyscy uczestnicy Italy Campu organizowanego przez B-Moto wrócili cali i zdrowi. No i jeszcze podziękowania dla X-cross za wywiad, że mimo przerwy o nas nie zapominacie :-). Ukłony kierujemy pod adresem naszych sponsorów, głównie gminy Stare Babice, która wspiera nas od początku istnienia klubu. Tych trudnych czasach widzimy jak zgraną ekipą wszyscy tutaj jesteśmy. Dziękujemy firmie Motul Polska za wyposażenie naszych klubowiczów w smary, oleje i środki pielęgnacji motocykli, pozdrawiamy też Fitness Klub Aplauz Warszawa, dzięki któremu mogliśmy w zimie trenować kondycyjnie. Dziękujemy również wszystkim naszym zawodnikom za godne reprezentowanie klubu. Wspierajmy siebie nawzajem, a żaden wirus nam straszny nie będzie!

fot. B-Moto