Cross Team Stare Babice podbił Żagań

Inauguracja sezonu Cross Country za nami. Tradycyjnie organizatorzy Mistrzostw i Pucharu Polski Cross Country Żagań 2017 pokazali wszystkim, co to znaczy hard impreza. Trasa mega ciężka, choć po zeszłorocznych sugestiach zawodników wiele elementów zmieniono i poprawiono.

Ale i tak poligon czołgowy i wszech obecny piach mocno dał się wszystkim we znaki. Klub Cross Team Stare Babice reprezentowało kilku zawodników. W MP klasie Senior 1 gazu dawali Alan Barszczewski #473 (zawodnik MxAkademii B-Moto) oraz Patryk Wiśniewski #475, klasę Junior reprezentował Erwin Barszczewski #474 również zawodnik MxAkademii B-Moto. W Pucharze Polski (klasa Master) pojechali Paweł Karliński #85 i Łukasz Majewski #997, w klasie Junior Sebastian Grzegorczyk #476 i debiutant Wojciech Zagdański #327.

Wszyscy ukończyli zawody bez kontuzji i to jest najważniejsze, choć mocno poobijani i mega zmęczeni. Bo poligon w Żaganiu nie zna litości. Pierwszy dzień zawodów jazda wszystkich naszych zawodników chaotyczna, bez rytmu, ciągła walka z motocyklem i ze samym sobą. Dopiero po tankowaniach sytuacja trochę się uspokoiła, złapaliśmy prędkość i rytm. Wiele nas to kosztowało i mimo super wyników mieliśmy trochę obaw przed drugim dniem, czy nasze organizmy dadzą radę się zregenerować.

Po wyścigu szybki prysznic i mocne rozciąganie oraz aktywny wypoczynek przyniosły pewną ulgę. Uzupełnienie węglowodanów i sen miały przywrócić pełnię sił do walki. Początek drugiego dnia w lekkim stresie stresie, ponieważ chłopaki odczuwają skutki upadków i zakwaszenie organizmu. Ale wyniki po pierwszym dniu mocno mobilizują i fajnie byłoby utrzymać się w strefach medalowych. Start bardzo słaby i powtórka z dnia pierwszego, dużo chaosu. Alan, Erwin i Patryk walczą ze wszystkim, a na dokładkę coraz bardziej dają się we znaki silny deszcz i jazda bez gogli. Alan z silnym bólem pleców stara się jak może jechać płynie i jak najmniej tracić do rywali. Patrykowi ze zmęczenia ręce odmawiają posłuszeństwa.

 

Erwin dostał gałęzią po oczach i przyjął mocną glebę. Ale twardziele zawsze walczą do końca. U naszych „pucharowców” też nie najlepiej… Sebastiana eliminuje awaria motocykla, Wojtek jedzie z dziurą w chłodnicy i na kapciu, Łukasz po odwiedzinach w krzakach i zaprzyjaźnieniu się z drzewem jedzie dalej cały obolały, Paweł mimo kilku wywrotek też daje z siebie sto procent. Wydawać by się mogło: walka o przetrwanie, a jednak NIE! Mimo tych niedogodności, mimo gleb, awarii i siniaków odnieśliśmy SUKCES! Zima mocno przepracowana z MxAkademią B-Moto dała pożądany efekt.

Wszyscy nasi chłopcy wypadli świetnie, wystarczy spojrzeć na wyniki. Brakuje jeszcze intensywnego treningu motocyklowego, mocnego objeżdżenia, ale na początku sezonu to normalne. Już podczas powrotu wyciągaliśmy wnioski z zawodów i omawialiśmy kolejny cykl treningowy, aby w następnej rundzie wyeliminować wszystkie mankamenty. Teraz krótki odpoczynek i wyjazd na majówkowe zgrupowanie motocrossowe z MxAkademią B-Moto. Przed nami Mistrzostwach Polski MX w Sobieńczycach. Zapraszamy do kibicowania.

WYNIKI

Mistrzostwa Polski Cross Country: Junior: Erwin Barszczewski #474 (MXAKADEMIA B-MOTO, miejsce 2), Senior 1: Alan Barszczewski #473 (MXAKADEMIA B-MOTO, miejsce 3), Senior 1: Patryk Wiśniewski (miejsce 4).

Puchar Polski Cross Country: Junior: Sebastian Grzegorczyk #476 (miejsce 4), Junior: Wojciech Zagdański #327 (miejsce 5), Master: Łukasz Majewski #997 (miejsce 2), Master: Paweł Karliński #85 (miejsce 4).

Klubowo: Mistrzostwa Polski CC miejsce 3, Puchar Polski CC miejsce 3.

Za wsparcie dziękujemy: B-Moto Husqvarna Motocykle Warszawa, Motoholicy, Motul Polska, Szczepański Suspension, Karguii, Uhma Bike, X-cross. MX Spoke Covers.

tekst: Hubert Barszczewski (B-Moto & Cross Team Stare Babice), fot: Zuza Łaszkiewicz