Czas na TM

Kolejny producent zapowiada nowości na sezon 2018. Tym razem jest to włoska firma TM, specjalizująca się w produkcji motocykli off roadowych (zaczynał na nich Tadeusz Błażusiak). Powstała w 1976 roku dzięki współpracy dwóch przyjaciół Thomasa (T) i Mirko (M) w Pesaro, gdzie funkcjonuje do tej pory.

Kilka dni temu dotarły do nas informacje na temat nowych modeli, które charakteryzuje zmienione zawieszenie, redukcja masy, większa wydajność silników (2T, 125cc, 144cc). Producent zwraca uwagę na nowe głowice cylindrów, nowy układ wydechowy, nowe oprogramowanie CDI oraz elektroniczne sterowanie zaworem wydechowym TMEES. Wszystko to ma poprawić moc i osiągi.

TM300

W motocyklach o pojemności 250 i 300cc wprowadzono czujnik pozycji biegu, nowy układ koła pasowego, poprawiony program ECU. Zwiększono pojemność zbiornika na paliwo do 12 litrów. Z kolei w 4T dokonano tylko niewielkich zmian, nadal zbiornik monotowany jest pod kanapą z wlotem powietrza i filtrem powyżej silnika. Pozwala to korzystać z „czystszego” powietrza. W motocyklach montowane są amortyzatory własnej konstrukcji TM Racing.

fot. TM