Czekam na Was w Lidzbarku – Jarek Piwnicki

Motocross wjeżdża na „strefę północną”. Jak zapowiada organizator, powinna stawić się cała czołówka polskiego motocrossu, pojawią się także zawodnicy z licencją B i C, będzie także okazja aby ową licencję na miejscu zdobyć. Zapowiada się zatem ostre ściganie. O tym co Was czeka w Lidzbarku mówi prezes Moto Klubu Lidzbark Warmiński Jarek Piwnicki.

Zima zawsze czyni jakieś spustoszenia na torze. Jak zatem wyglądają przygotowania do najbliższej rundy Strefy Północnej? Z czym miałeś największy problem?

Przygotowania poszły dość sprawnie, jedyny kłopot to długo trzymające mrozy i duża ilość wody. Ale nie trafiło na nowicjuszy i poradziliśmy sobie ze wszystkim.

A co nowego pojawi się na torze? Jakieś nowe elementy?

Przypomnę, że długość toru wynosi 1620 metrów, ma dziesięć skoków ale najbardziej atrakcyjne jest ukształtowanie terenu na którym znajduje się nasz obiekt. Mamy wszystko co występuje w motocrossie: zjazdy, podjazdy, elementy piaszczyste, elementy twarde, zakręty z bandą i bez, jednym słowem pełna różnorodność.

Czy kibiców również czymś zaskoczysz?

W tym roku skupiamy się na ściganiu ale myślę, że kibice i tak będą miło wspominać te zawody, na atrakcje poczekajmy do następnego roku.

Kto ufundował nagrody i jakie firmy wsparły zawody?

Największe wsparcie oferują lokalne władze na czele z Panem Burmistrzem Jackiem Wiśniowskim oraz Wójtem Panem Fabianem Andrukajtisem, ZHU Zygmunt Żarna, ZEM Racing, ale pragnę też podziękować Arkowi Kordalskiemu, Jędrzejowi Żuralskiemu, Dariuszowi Szymańskiemu, Przedsiębiorstwu Wód i Kanalizacji i oczywiście stałej ekipie bez której nic by nie było w której skład wchodzą Miecio, Gąsior, Jureczek i cała ekipa Dzikich Świń.

A co słychać w klubie, u Twoich zawodników? Czy ktoś przybył, ktoś odszedł? I jakie plany startowe?

Jeśli chodzi o zmiany personalne to nie było tego za wiele, ktoś odszedł, ktoś doszedł ale to niech zostanie zagadką do zawodów.

Co nas jeszcze czeka w Lidzbarku?

Spotkamy się ponownie w dniach 5-6 maja na pierwszej rundzie Mistrzostw Polski. Tak się złożyło, że w tym roku rozpoczynamy ściganie i w „strefie” i w MP, dlatego serdecznie zapraszam na imprezy do naszego miasta. 

fot. X-cross