Czerniejew-nowa trasa, mocni sponsorzy, atrakcje dla kibiców podczas MP CC

Rozmowa z Tomkiem Chwedczukiem, prezesem MX Czerniejew, współorganizatorem (wspólnie z KM X Racing) Mistrzostw Polski Cross Country.

Kolejne wyzwanie sezonu 2023, chyba najpoważniejsze to Mistrzostwa Polski Cross Country, które odbędą się w najbliższy weekend. Jakie prognozy jeśli chodzi o frekwencję?

Frekwencja to zawsze wielka  niewiadoma, ale liczymy na podobny wynik jak w ubiegłym roku gdy po imprezie słyszeliśmy od zawodników i kibiców pozytywne opinie na temat organizacji.

Czy trasa będzie przebiegać tak jak w ubiegłym roku?

Trasa będzie zmieniona, nie będzie przejazdu po lesie – za to będzie więcej trasy po polu. Zostaną dodane elementy takie jak: opony i drewniane przeszkody, które oczywiście będzie można objechać. Staramy się za każdym razem zmieniać nitkę Cross Country, coś dodać i coś ująć. Ważne dla nas są sugestie zawodników, którzy podpowiadają gdzie na trasie trzeba wprowadzić zmiany.

Kto Was wspiera przy organizacji zawodów?

Udało nam się pozyskać wsparcie finansowe w Polskiej Spółce Gazownictwa oraz otrzymać nagrody rzeczowe od Olek Motocykle. W tym roku, po raz kolejny, mogliśmy liczyć na przychylność i wsparcie ze strony Rady Gminy Skórzec z Panem Wójtem Jerzym Długoszem oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu. Ponadto wspierają nas lokalni przedsiębiorcy i przyjaciele Klubu.

Jakie atrakcje przewidziałeś dla kibiców?

Największa atrakcja dla kibiców to oczywiście wyścigi, ale będą też konkursy ze sceny, które poprowadzi Szymon Krupa – znany spiker sportowy. Można będzie coś zjeść na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich lub w Food Tracku. Będzie też udostępniona strefa dla dzieci z pompowanym placem zabaw, popcornem czy watą cukrową.

Mocną stroną imprez organizowanych w Czerniejewie to…

… świetna i przyjazna atmosfera, w której odbywają się zawody. Za tą jakością atmosfery kryją się głównie nazwiska: Mirka Pleskota, Mariana Dąbrowskiego, Krzyśka Pleskota. Marian Dąbrowski będzie Sędzią Zawodów, Mirek Pleskot – Dyrektorem, Krzysiek – Inspektorem  Środowiskowym. Ponadto mocną stroną imprez organizowanych w Czerniejewie są nasi klubowicze i przyjaciele Klubu, którzy intensywnie i z determinacją przygotowują każdy odcinek trasy, angażując się całymi rodzinami w dniu samych zawodów. Dzięki takiemu podejściu nie możemy narzekać na brak rąk do pracy. Należy tu jeszcze wspomnieć o zaangażowaniu lokalnych organizacji takich jak: Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Skórzec czy Kotuń, Koło Gospodyń Wiejskich serwujące swojskie jadło czy pomoc innych stowarzyszeń oraz współpraca z lokalnymi mieszkańcami, którzy użyczają swojego terenu. Mocną stroną naszych imprez jest też cała oprawa: scena, spiker, nagrody, czy sama dekoracja zawodników.

fot. MX Czerniejew