Czy Błażusiak ma szansę odzyskać pozycję lidera? W sobotę przedostatnia runda SE

  Mieliśmy polskiego krakowiaka, niemieckiego laendlera, hiszpańskie flamenco, teraz przychodzi czas na czardasza. Czyli będzie ostro i pikantnie, bo Superenduro wjeżdża na Węgry.

  W zaledwie dwa tygodnie po absolutnie szalonym Grand Prix Hiszpanii, w którym Colton Haaker wstrząsnął rankingiem i został nowym liderem w kategorii Prestige, gwiazdy SE pojawią się w sobotę (9 lutego) w Papp Laszlo SportArena w Budapeszcie.

  Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata Maxxis FIM SuperEnduro Węgry znalazły się w kalendarzu SE dzięki Adamowi HADOBASIE i zespołowi promocji Race4U. Halę nazwaną imieniem legendarnego węgierskiego boksera otwarto w 2003 roku, była gospodarzem wielu wydarzeń międzynarodowych takich jak Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Ręcznej w 2004 i 2014 roku, Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce (2004) oraz Mistrzostw Europy Kobiet w Koszykówce (2015).

  Tadek Błażusiak

  Tym razem w budapesztańskiej arenie rozlegnie się ryk silników kilkudziesięciu motocykli, a zmagania superendurowych jeźdźców będzie oglądać 8500 widzów (ceny biletów: 40 € – 51 €). Po niepowodzeniach Taddy’ego Błażusiaka i problemach technicznych Cy Webba, Colton Haaker stoi przed ogromną szansą na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Jeśli tak się stanie, zatriumfuje także Husqvarna. Tak więc emocji na pewno nie zabraknie zwłaszcza, że Webba od lidera dzieli tylko 13 punktów a Tadka 31. Polak jeśli pojedzie w swoim bojowym stylu ma jeszcze szansę na zwycięstwo, o ile nie przeszkodzi mu w tym kontuzjowane kolano. Ale nowotarżanina stać na wiele o czym wielokrotnie mieliśmy się okazję przekonać.

  Cody Webb

  Na pewno nie odpuszczą Hiszpanie Gomez i Tarrse (obydwaj Husqvarna) mający ogromną chrapkę na miejsca w pierwszej piątce. Ale nie będzie to łatwe, gdyż Gallas, Vieira i Gutzeit także potrafią mocno ugryźć. Z kolei w drużynie Juniorów William Hoare, niekwestionowany lider ma 43 punkty przewagi nad swoim pierwszym prześladowcą Timem Apolle i 48 punktami Davidem Cyprianem. Oni też na pewno mocno pocisną, bowiem na torze wszystko może się zdarzyć, choćby awaria motocykla a wtedy… Ale poczekajmy do soboty. Na podium mają szansę Leon Hentschel, Diego Herrera i Norbert Levente Josza, a Teodor Kabakchiew, Dominik Olszowy, Ivan Pueyo Gil i Enrico Rinaldi będą dążyć do Top 5!

  Papp Laszlo SportArena

  Zatem do zobaczenia w Papp Laszlo SportArena w sobotę 9 lutego, o godzinie 18:00. A od 19:00 na www.enduro-tv.com. Sport NC+ rozpocznie transmisję o godzinie 20.30.

  fot. KTM, ARC