Czy ktoś zatrzyma Billy Bolta w trzeciej rundzie MŚ SE na Węgrzech?

Mistrzostwa Świata SuperEndro przekraczają półmetek. Grand Prix Węgier może być ostatnią szansą na powstrzymanie lidera klasyfikacji generalnej Billego Bolta przed zdobyciem bezpiecznej przewagi w drodze do obrony tytułu Mistrza Świata. Czy pozostali zawodnicy zdołają wyrwać punkty Boltowi?

Już 4 lutego w stolicy Węgier najlepsi zwodnicy po raz trzeci staną do emocjonującej walki o kolejne punkty sezonu.  Zmagania podczas ostatniej rundy w Niemieckiej Riesie pokazały że największą szansę aby zatrzymać rozpędzonego Billego Bolta, ma aktualny mistrz świata AMA Endurocrossu Jonny Walker, który jako jedyny przerwał passę wygranych wyścigów Bolta zajmując drugie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów. Na dobry występ w Budapeszcie liczy również 6-ciorkotny Mistrz Świata Tadeusz Błażusiak, który podczas drugiej rundy w Niemczech pokazał, że jest jednym z najtwardszych zawodników na świecie i po groźnie wyglądającej kolizji z Billym Boltem, uzupełnił podium o trzecie miejsce. W obecnej sytuacji punktowej Taddy jest z pewnością w stu procentach zmotywowany do zaciętej walki!

W sobotni wieczór w walce o podium klasy Prestige ramię w ramię staną m.in. Cody Webb, Alfredo Gómez, Cooper Abott, Williama Hoare oraz z numerem #501 reprezentant Polski Dominik Olszowy. W Riesie Dominik zakończył zawody na 7 miejscu z trzema równymi wyścigami a podczas jednego dosłownie otarł się o pierwszą wygraną zaliczając niestety wywrotkę na pół okrążenia przed końcem!

Podczas Grand Prix Węgier polscy kibice będą mieli możliwość dopingować nie tylko zawodników z klasy Prestiż. W klasie Junior ponownie do walki staną Kacper Dudzic oraz Oskar Waligóra. W walce o Puchar Europy zobaczymy natomiast Maćka Więckowskiego, Damiana Broniewskiego oraz Grześka Kargula który w poprzednich zawodach zaliczył bardzo dobry występ.

Po raz pierwszy Arena w Budapeszcie będzie wypełniona po brzegi kibicami a wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane, podobnie jak to miało miejsce w Polsce podczas wielu rund Mistrzostw Świata SuperEndruo. Polacy pokochali ten sport a pełny „SOLD OUT” biletów stał się już pewnego rodzaju tradycją.

Jeżeli pragniecie na żywo kibicować najlepszym zawodnikom na świecie oraz przekonać się kto zostanie tegorocznym triumfatorem sezonu nie zwlekajcie z zakupem biletów na Wielki Finał 18 marca 2023 w Gliwicach. Z pewnością podczas ostatniej rundy będzie się wiele działo!

inf.prasowa Agencja SportUp, fot. GasGas