Czy Lettenbichler utrzyma prowadzenie, a Taddy stanie na podium? WESS w Hiszpanii

  WESS przenosi się na Hixpania Hard Enduro w… Hiszpanii. A dokładniej do Aguilar de Campoo, miasta o średniowiecznej historii na północy kraju.

  Trzy dni ostrej jazdy i walka o kolejne punkty. Liderem po trzech rundach jest Manuel Lettenbichler (KTM – GER) i to on ma aktualnie największe szanse aby zdobyć tytuł Ultimate Enduro Champion. Ten 21-letni niemiecki jest głodny sukcesu, dlatego zapewne zrobi wszystko, aby w Hiszpanii stanąć na najwyższym stopniu pudła.

  Jednak nie będzie to takie łatwe, bowiem jest spora grupka jeźdźców, która będzie mu w tym przeszkadzać. Przede wszystkim drugi w generalce Mario Roman, ubiegłoroczny triumfator Hixpania Hard Enduro, nie odpuści także Graham Jarvis (zwycięzca w Hixpania Hard Enduro 2017). Ten z kolei musi mieć się na baczności, bowiem podążajacego za nim Josepa Garcia dzieli ledwie 25 punktów, a więc jest dość ciasno. A Jonny Walker, Billy Bolt i Taddy Błażusiak?

  Żaden z nich nie stanął do tej pory na pudle, a że ambitni to ludzie zwłaszcza nasz nowotarżanin, więc i oni dadzą z siebie wszystko. Jeźdźcy będą się zmagać jadąc w piątek w nocnym Prologu, następnego dnia trzy okrążenia wokół górskiego jeziora. Niestety czasu na podziwianie pobliskiej góry Palencia ze szczytem Curavacas (2520 m) mieć raczej nie będą. Nie przyjrzą się także średniowiecznemu placu Aguilar de Campo ale będą za to musieli otwierać szeroko oczy aby pokonać mroczne jaskinie i kamieniołom Aguilar de Campoo, gdzie nastąpi niedzielny finał.

  PUNKTACJA

  1.Manuel Lettenbichler (KTM – GER) 1960 punktów
  2. Mario Roman (Sherco – ESP) 1770
  3. Graham Jarvis (Husqvarna – GBR) 1690
  4. Josep Garcia (KTM – ESP) 1665
  5. Jonny Walker (KTM – GBR) 1520
  6. Billy Bolt (Husqvarna – GBR) 1465
  7. Alfredo Gomez (Husqvarna – ESP) 1464
  8. Wade Young (Sherco – RSA) 1460
  9. Taddy Blazusiak (KTM – POL) 1370
  10. Nathan Watson (KTM – GBR) 1271