Czy Olszowy namiesza w szykach? Dzisiaj startuje ostatnia runda MŚ Enduro

W najbliższy weekend w Rüdersdorf koło Berlina zostanie rozegrana decydująca runda World Enduro 2018.

W niedzielę wieczorem dowiemy się, kto został mistrzem w klasach E1, E2, E3 i EnduroGP. Po zawodach we Francji wiemy, że zwycięzcami są już Matteo Cavallo Junior (Junior i EJ2), Andrea Verona (EJ1) i Ruy Barbosa (Youth).

Steve Holcombe

W GP Enduro Steve Holcombe ma 30-punktową przewagę nad Salvinim, więc także raczej może spać spokojnie. W klasie E2 Alex Salvini ma o 14 punktów więcej niż Remes i 21 niż Larrieu. Sytuacja jest dość klarowna również w E3, bowiem Steve Holcombe ma 36 punktów przewagi nad Christophe Nambotinem i 44 nad Danny McCanney. Dlatego być może wszystko rozstrzygnie się już w sobotę. W E1 nikt już chyba nie odbierze tytułu Bradowi Freemanowi. O koronę walczyć będą także kobiety… Kandydatek jest kilka: była mistrzyni świata MX Livia Lancelot, Jane Daniels czy Sanna Karrkainen. W piątkowy wieczór o godzinie 19:00 w Cemex Arena (przy ulicy Keselsee) rozegrany zostanie bieg równoległy Akrapovic Super Test.

W sobotę i niedzielę riderzy opuszczą strefę przemysłową Tasdörf i udadzą się na bardzo wymagający technicznie Technomousse Xtreme, następnie będą musieli zmierzyć się z piaszczystym crosstestem Maxxis i kamienistym X-Rocks Enduro. Wśród startujących jest też Polak Dominik Olszowy. Olszowy ma dopiero 18 lat, w tym roku zaczął startować w Enduro i… został Mistrzem Polski miażdżąc konkurencję! Wygrał także zawody Hard Enduro – Beskid HERO! W kwalifikacjach Red Bull Megawatt był na 6. pozycji, a podczas World Enduro Super Series w Hawkstone Park zajął 12 miejsce, czyli tylko 11 zawodników z całego świata było od niego szybszych. Czekamy zatem na dobre wieści spod Berlina!