Czy polskie Superenduro wchodzi na salony? Ważne wydarzenie w Krakowie

Po raz pierwszy na Verva Street Racing odbyła się prezentacja dyscypliny Superenduro, sponsorowana przez Platinum powered by Orlen Group.

Cieszymy się z możliwości zaprezentowania się na tak wielkim wydarzeniu w Krakowie, które oglądało kilkadziesiąt tysięcy ludzi w tym pokazy Superenduro bezpośrednio oraz na telebimach ulokowanych na terenie zawodów.

Natalia Krakowska

W imprezie uczestniczyli: Aleksander Gotkowski – aktualny lider w ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski 2018, Mieszko Gotkowski, Natalia Krakowska, Aurelia Andrzejak i wielu innych zawodników. Najwięcej kibiców przyciągnął konkurs skoków w dal na motocyklach przez beczki oleju Platinum.

Aleksander Gotkowski

Prezentacja zawodników Superenduro odbyła się pod czujnym okiem Pana Marka Chudoba (Platinum). Organizatorem od strony technicznej był Andrzej Andrzejak. Jako promotorzy dyscypliny wystąpili też organizatorzy zawodów Superenduro IV i V rundy – Stowarzyszenie Christophoros, Robert Gniado i Mariusz Matwiejczyk oraz Warmiński Auto – Moto Klub z Lidzbarka Warmińskiego.

Wszyscy mają nadzieję, że Superenduro, dyscyplina w której Polacy maja największe osiągnięcia na arenie międzynarodowej w sportach motocyklowych zostanie dostrzeżona i spopularyzowana przez Sponsorów. Tym bardziej iż wszystko wskazuje na to, że może się ona stać dyscypliną olimpijską. Serdecznie dziękujemy Sponsorom, Promotorom oraz wszystkim sympatykom tej wspaniałej i widowiskowej dyscypliny sportowej.

tekst/zdjęcia: Stowarzyszenie Christophoros