Dąbrowa Górnicza czeka na Was. Gorrąca niedziela w stylu cross country

Już 3 kwietnia czeka nas otwarcie nowego sezonu ścigania na trasach kompleksu motocyklowego MXDG w Dąbrowie Górniczej. Zawody MXDG Opening to klasyczne Cross-Country urozmaicone o elementy extreme!

Patrząc za okno i na prognozy pogody wiemy, że aura doda pikanterii nadchodzącej imprezie, a słowo extreme nabierze większego znaczenia. Jedno jest pewne – zawody w błocie będą bardzo dobrym sprawdzianem przed rozpoczynającym się sezonem. Szykujcie motocykle, załóżcie odpowiednie opony (rekomendujemy softy na tył np. Metzeler lub Pirelli oraz Michelin medium na przód) i zadbajcie o zapasowe rękawiczki oraz gogle w strefie tankowania. Dodatkowo podczas zawodów zapewnimy Wam miejsca, w których będzie się można ogrzać czy też napić gorącej kawy/herbaty.

Jak wygląda trasa zawodów?

Całość liczyć będzie około 9 kilometrów, a zawodnicy zdecydowanie nie będą mogli narzekać na nudę. Drewniane bele, głazy ułożone w 300-metrowy rock garden, krótkie zjazdy i podjazdy, przejazdy przez las oraz elementy tras Motocrossowych zweryfikują Wasze umiejętności i pokażą czarno na białym kto nie próżnował ostatniej zimy.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Wydarzenie dedykowane jest zarówno dla amatorów jak i zawodników z licencją PZM. Łącznie uczestnicy zmierzą się ze sobą w pięciu kategoriach startowych:

– Junior – zawodnicy od 14 do 21 roku życia
– Women – kobiety
– Masters – 40 lat plus
– S1 – motocykle 2T do 125 ccm / 4T do 250 ccm
– S2 – motocykle 2T powyżej 125 ccm / 4T powyżej 250 ccm

Harmonogram* wydarzenia:

8:00-10:00 – rejestracja w biurze zawodów
10:00 – Szkolenie dla uczestników bez licencji CC
10:15 – odprawa zawodników w strefie oczekiwania
10:30 – kółko zapoznawcze (klasy Junior, Women, Masters)
11:15 – start wyścigów klas Junior, Women, Masters
12:45 – koniec wyścigów w/w klas
13:10 – kółko zapoznawcze dla klas S1 i S2
14:00 – start wyścigów klas S1 i S2
15:30 – koniec wyścigów w/w klas
16:00 – dekoracja

*Harmonogram może ulec zmianie w przypadku mniejszej liczby uczestników biorących udział w imprezie. W tej sytuacji wszystkie klasy wystartują o godzinie 11:15, a dekoracja odbędzie się o 13:30.

Przypominamy, że na stronie rejestracji pozostały ostatnie wolne miejsca, więc spieszcie się z zapisami, a na miejsce zabierzcie ze sobą rodziny i przyjaciół oraz porządną dawkę dobrego humoru. Do zobaczenia w niedzielę!

Zapisy: https://zgloszenia.motoresults.pl/extreme_cross_country_2022

Więcej informacji: https://mxdg.pl/mxdg-opening/

Facebook: https://www.facebook.com/MotocrossDG

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/4828888960529099

Organizatorzy Agencja Sport UP oraz Stowarzyszenie Moto Dąbrowa