Dlaczego Damian Azmin pojedzie do Ornety jako… kibic i mechanik

Zapraszamy do krótkiej rozmowy z Damianem Azminem, zawodnikiem Automobilklubu Głogów.

Podobno nie wyjedziesz na tor w Ornecie?

Niestety to prawda, na drugiej rundzie MXMP w Ornecie pojawię się tylko w roli kibica i mechanika.

Co takiego wydarzyło się, że zmuszony jesteś odpuścić ten start?

Drugiego dnia podczas MP CC w Mrągowie, w połowie wyścigu, wjechałem w wolniejszego zawodnika, który ustępując miejsca innym, wjechał mi prosto pod koła. Chyba nie przewidział, że z drugiej strony też może być wyprzedzany. Upadek był na tyle mocny, że mam poobijane biodro, plecy oraz udo. Z tego powodu odpuściłem start w motocrossie, gdyż na ten moment mam problemy z chodzeniem i podstawowymi czynnościami.

Rozumiem, że stawiasz zatem na CC w tym roku?

W cyklu MP CC walczę o tytuł Mistrza Polski w klasie Junior, dlatego chciałbym być już sprawny na kolejny weekend. Natomiast w motocrossie pierwsza runda MP nie poszła mi tak jakbym chciał, ale mam nadzieję, że jeszcze się zrehabilituję na kolejnych rundach. Postaram się uzyskiwać jak najlepsze miejsca, choć łatwe to nie jest, bo w tym sezonie stawka jest naprawdę bardzo mocna. Najważniejsze dla mnie to jednak jeździć jak najwięcej, tak aby stać się coraz szybszym zawodnikiem.

Właśnie apropos stawki w MXMP. Masz swojego faworyta?

Myślę, że klasie MX2 i MXOpen wygra Tomasz Wysocki, aczkolwiek jest to sport i wszystko może się wydarzyć. W pozostałych klasach walka jest bardzo wyrównana i ciężko powiedzieć, kto ma największe szanse. Trzymam jednak kciuki za Pawła Szturomskiego, który walczy w klasie Masters. Korzystając z okazji chciałbym przy okazji podziękować sponsorom: Automobilklub Głogów, Adventure Team Liralighting, Fundacji KGHM Polska Miedź, Gminie Miejskiej Głogów, DEPO Suspension, FOX Racing Polska, Fox.sklep.pl, Paterka Promotor, Betron, UDG, PUGIB, BEDEX, Styropianplus, SMStickers, Holeshots, BrukArt, NTI.

Tekst i foto: Ewa Kowalewska (MXFoto)