Długi majowy weekend w Więcborku plus I runda Pucharu Polski MX

Mroźny poranek na torze Plebanka w Więcborku. O tej porze roku nas tu jeszcze nie było… W dobrze wszystkim znanym biurze zawodów jest jednak cieplutko, jest gorąca kawa i tradycyjne ciasteczka. Tu spotkałem się z prezesem klubu WKM Więcbork Szymonem Grzegorczykiem i Skarbnikiem Karolem Sobiechem.

W ostatni weekend kwietnia, ale jednocześnie w rozpoczynający się 29 kwietnia długi tydzień majowy rozegrana zostanie pierwsza runda Pucharu Polski MX i Mistrzostwa Polski Quadów. Jak idą przygotowania?

Szymon Grzegorczyk: Przede wszystkim chcemy zadbać o jak najwyższy poziom organizacyjny zawodów i zapewnić komfort zarówno kibicom jak i zawodnikom. Jest przygotowane zaplecze z ogrzewanymi sanitariatami, wyznaczyliśmy trasy dojazdowe w parku maszyn, tor jest cały ogrodzony, tak więc nie obawiamy się intruzów. Za chwilę rozpocznie się kampania promocyjna w lokalnych mediach (radio PIK, TVP3 i inne), bowiem w tym roku postawiliśmy na profesjonalną obsługę prasową przed, w trakcie i po zawodach. Mam nadzieję, że zaniedbywany od lat marketing w motorsporcie u nas zaprezentuje się z zupełnie nowej strony. Robimy wszystko, aby o Pucharze zrobiło się bardzo głośno, bo to gwarantuje dużą liczbę kibiców i zainteresowanie sponsorów. Dlatego przygotowujemy dużą kampanię promocyjną zarówno w naszym regionie, jak i w województwach ościennych. To banał, ale jak sam wiesz reklama dźwigną handlu! Umowa z firmą gwarantującą  obsługę medialną na najwyższym poziomie została właśnie podpisana.

Karol Sobiech: Jesteśmy w trakcie prac, aby jak najszybciej na torze pojawiła się nowa wieża dla komentatora i nowe stanowisko dla chronometrażu, będzie nowe, wysokiej jakości nagłośnienie, przygotowujemy profesjonalne stanowisko dla komisji technicznej. Kończymy także projekt nawodnienia, tak więc jak widzisz wchodzimy w nowy sezon z rozmachem.

Ale zrezygnowaliście w tym roku z organizacji Mistrzostw Polski.

Sz.G.: Tak, Mistrzostwa to zawody pochłaniające bardzo duże koszty, a my chcemy, aby nasze imprezy zachowały swój bardzo wysoki poziom. Stąd w tym roku pauzujemy, by przy mniejszych wydatkach zachować najwyższą jakość. Mamy nadzieję, że tak będzie i nikt nie będzie wyjeżdżał od nas zawiedziony.

Sport to kasa, a z tą bywa różnie…

Sz.G.: Od dawna wspierają nas władze samorządowe Więcborka (miasta i gminy), mamy także przyjaciół, którzy od kilku lat regularnie nas dofinansowują. Są to: Krzysztopol (firma jednego z naszych zawodników). Są to: GABI BIS Jerczyński, Firma   TROCIŃSKI, Fabryka Okien KRZYSZTOPOL (właściciel Daniel Krzysztofek, zawodnik WKM Więcbork), VINCERI meble (właściciel Marek Thomas, SBN Runowo, właściciel  Bartosz Nowowiejski, Sklep Rolno-Przemysłowy CIEŚLIK (właściciel Janusz Cieślik), HELT DEWELOPER (właściciel Tomasz Helt), Przedsiębiorstwo Budowlane INŻTECH (właściciel Andrzej Kobus).

WKM Więcbork to nie tylko tor, ale także zawodnicy…

Sz.G.: Aktualnie 8 riderów startuje w Mistrzostwach Polski i Pucharze, w których największe sukcesy odniósł Wiktor Sobiech, na czołowych pozycjach plasowała się także Wiktoria Kupczyk. Skład naszego teamu póki co pozostaje bez zmian.

K.S.: Puchar Polski rozpocznie długi majowy weekend, dlatego zaproponujemy zawodnikom, aby przedłużyli swój pobyt u nas z możliwością potrenowania na naszym torze i wykorzystania jednocześnie całej infrastruktury. Mamy w pobliżu dwa jeziora, wiele zabytków, jest więc co zwiedzać. Kibice mogą skorzystać z bardzo bogatej bazy noclegowej, dlatego wszystkich zapraszamy na motocrossowy majowy weekend do Więcborka.

fot. Krzysztof Hipsz