Dobra jazda Polaków w Holandii

Wielka Sobota i wielkie ściganie w KNMV Youth Solo Motocross/KNMV Cup w Oldebroek zakończone. Pogoda sprzyjająca, w nocy padało, ale w dzień wyszło słońce. Potężna armia zawodników, a wśród nich ponad 90-ciu jeźdźców w klasie 250. Polskę reprezentowali dwaj nasi riderzy: Dawid Zaremba (65ccm, małe koła) i Mikołaj Stasiak (65ccm, duże koła).

W kwalifikacjach Dawid był piąty, Miko szósty. Dawid widać czuje się tu jak ryba w wodzie, Mikołaj trochę wystraszony, ale jak na debiut to kwalifikacje na szóstkę! – konstatuje obserwująca zawody Paulina Stasiak (Nuka Nuka). W wyścigach wcale nie gorzej. W pierwszym przedarłwszy się przez rywali dojechał do mety jako szósty, natomiast Dawid w swojej klasie oczko wyżej.

Drugi przejazd równie efektowny, bowiem Zaremba był czwarty, a Mikołaj (czwarty czas okrążenia) mimo słabego startu jechał coraz szybciej, by ponownie zająć szóste miejsce. Tor dziwny, inny niż wszystkie, piaskowy, momentami twardy, kręty, dość długie skoki i trumny dziwnie porozmieszczane. Trudno złapać rytm jazdy, sporo kolein. Nasz sąsiad Belg dodał jeszcze, że tor techniczny, ciasny, miejscami bardzo wąski, takich nie ma w Belgii, więc im też jechało się trudno. Zwłaszcza, że na tym torze nie można trenować, odbywają się tu tylko zawody.

W Lany Poniedziałek na tym samym torze rozegrane zostaną Mistrzostwa Holandii w których udział zapowiedzieli Haarup, Brylyakov, Pootjes, Covington, Thomas Kjer Olsen i być może Jeffrey Herlings. Na liście zgłoszeń jest też Szymon Staszkiewicz i Damian Kojs, w „setkach” Konrad Dąbrowski, w „osiemdziesiątkach” Olaf Włodarczak, Maks Chwalik, Kuba Kowalski i Damian Zdunek.

fot. Paulina Stasiak