Dunlop Geomax MX33 na fabrycznym wyposażeniu crossówek KTM, Husqvarna i GasGas

Sprawdzona w mistrzostwach AMA Supercross i MXGP opona Dunlop Geomax MX33 po raz kolejny została wybrana przez trzech najbardziej utytułowanych producentów motocykli motocrossowych jako oryginalne wyposażenie ich modeli fabrycznych. KTM 450 SX-F Factory Edition, Husqvarna FC 450 Rockstar Edition i GasGas MC 450 Factory Edition będą wyposażone w opony Geomax MX33 w rozmiarach 80/100-21 na przód i 120/80-19 na tył.

Każdy z tych trzech modeli oparty jest na tej samej konstrukcji co oficjalne motocykle wyścigowe AMA Supercross, a specjalne edycje fabryczne posiadają szereg technologii i komponentów klasy premium. Opona Dunlop Geomax MX33 została zaprojektowana z myślą o miękkim, błotnistym i pośrednim terenie, zawodnicy chwalą Geomax MX33 za amortyzację i kontrolę, wspomaganą przez opatentowaną przez Dunlopa technologię Progressive Cornering Block Technology.

Inne innowacje to technologia Advanced Apex Design (AAD), który pozwala ściance bocznej zachować stałą sztywność, co pomaga motocyklistom cieszyć się większym poczuciem pewności przy wyższych prędkościach mimo zmiennych warunków. Większość zawodników startujących w Mistrzostwach AMA Supercross 2023, które rozpoczną się 7 stycznia w Anaheim, wybrała opony z gamy Dunlop Geomax. Wyścigi te poprzedzają Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie, który wystartują 12 marca w Argentynie.

inf. prasowa