Dwa w jednym w Lidzbarku: MP i PP w CC oraz KTMSklep.pl Enduro Race

Za kilka dni, w nadchodzący weekend, czekają nas kolejne zmagania w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country.

Ostatnia edycja Mistrzostw jaka odbyła się w Mrągowie wzbudziła niepokój fanów tej dyscypliny, gdyż do rywalizacji przystąpiło zaledwie 46 zawodników. W Pucharze Polski sytuacja wygladała już znacznie lepiej, bowiem na liście startowej widniały nazwiska 104 riderów. Teraz czekają nas emocje na torze w Lidzbarku Warmińskim, a gospodarzem zawodów Mistrzostwa Polski Platinum Rider i Pucharu Polski Roeben Polska jest Warmiński Auto-Moto-Klub.

Jak wygląda sytuacja w generalce MP? W klasie Junior prowadzi Piotr Szczepanek (KTM Novi Korona Kielce), w Senior 1 Emil Przystupa (Automobilklub Głogów), w Senior 2 Łukasz Kurowski (KS Rega MX Team Ropczyce) i w Master Paweł Szturomski (Automobilklub Głogów). W sobotę (4.08) o godzinie 10.00 pojadą Amatorzy, o godzinie 12.30 wszystkie klasy w ramach MP i PP, o 14.30 quady. W niedzielę (5.08) pobudka wcześnie rano, bowiem MP i PP startują już o 8.30, quady o 10.30.

Z kolei o godzinie 12.30 rozpoczyna się podwójnie punktowana runda KTMSklep.pl Enduro Race na trasie której kilka niespodzianek: odcinek superenduro, sporo opon, leśny odcinek z chickenem i ostry podjazd ze startem w strumyku. Czy emocji nie powinno zabraknąć…