Dziennikarze poznali szczegóły Diverse NIGHT of the JUMPs

    1 lutego w TAURON Arenie Kraków odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca polską rundę Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie Diverse NIGHT of the JUMPs. Czwarta odsłona tego wydarzenia będzie wyjątkowa, ponieważ widzowie zobaczą nie tylko zawodników latających z rampy na motocyklach i na rowerach, ale także na skuterze śnieżnym.

    Podczas konferencji przedsmak wielkich emocji zapewnił Jason Cesco, który dał pokaz skoków z rampy na skuterze śnieżnym oraz ścigał się z samochodem sportowym. Włoski zawodnik, którego zobaczymy także podczas Diverse NIGHT of the JUMPs, wykonał kilkanaście skoków z rampy prezentując efektowne tricki. Najbardziej widowiskową ewolucję jaką jest salto w tył zostawił jednak na 24 marca. To właśnie wtedy w TAURON Arenie Kraków widzowie będą świadkami pierwszego w Małopolsce Backflipa ważącym ponad 200 kilogramów skuterem śnieżnym! Po pokazie skoków Jason zmierzył się w wyścigu z samochodami sportowymi.

    Jednym z nich była rajdówka Andiego Mancina, wicemistrza Ameryki w rajdach znanego także z rajdów z Travisem Pastraną. Jednak to nie Andi usiadł za kierownicą, ale Dawid Godziek. Pomimo świetnego startu, na dłuższym dystansie zawodnik musiał uznać wyższość samochodu. Po pokazach, licznie zgromadzonym dziennikarzom, o Krakowie, jako mieście przyjaznym sportom motorowym, czwartej już wizycie Mistrzostw Świata w TAURON Arenie Kraków i oczekiwaniach związanych z Diverse NIGHT of the JUMPs opowiadali: Krzysztof Dębowski zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Jacek Gryzło Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta, zarządzającej obiektem. Wśród zaproszonych gości obecna była także Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu. Zawodników reprezentowali: Jason Cesco oraz Dawid Godziek.

    Jason opowiedział o początkach swojej przygody ze skuterem śnieżnym, natomiast Dawid o swoim powrocie do startów na dużych kołach. Przypomnijmy, że Dawid od siedmiu lat z sukcesami startuje na BMX’ie, jednak zdecydował się także na starty na MTB. Dawida zobaczymy 24 marca walczącego o punkty podczas Pucharu Świata FMB World Tour w Krakowie. Przemysław Szymański (Sportainment), promotor NIGHT of the JUMPs w Polsce podkreślił, że dobrze jest wracać z tym wydarzeniem do Krakowa. Wyraził także nadzieję, że współpraca z Miastem Kraków oraz obecność wydarzenia w TAURON Arenie Kraków będzie trwała przez kolejne lata. Podkreślił też, że tegoroczna edycja ze względu na ponowne połączenie Mistrzostw Świata Freestyle Motocross z Pucharem Świata w lotach na rowerach oraz skuterem śnieżnym będzie najbardziej spektakularną z dotychczasowych.

    Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata 2018 trwa. To będzie najbardziej ekstremalna noc w historii TAURON Areny Kraków. 24 marca – bądźcie tam z nami! Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL. Więcej informacji na: www.dnotj.pl oraz https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/