Enduro GP „live” w internecie

Wraz z pojawieniem się nowych środków komunikacji i rosnącego znaczenia mediów społecznościowych ABC Communication, promotor SuperEnduro i EnduroGP stworzyło własny kanał OTT (Over the Top!). Jest to kanał płatny (niestety, ale jest), emitowany za pośrednictwem stron www.endurogp.org i superenduro.org.

Transmisję realizuje znana firma Freecaster, współpracująca m.in. z Youthstream przy relacjach z MXGP. Dzięki EnduroTV wszyscy miłośnicy tej dyscypliny z całego świata będą mogli uzyskać dostęp do treści telewizyjnych stworzonych przez ABC Communication i zespół Vigneau & Co z każdego Grand Prix. Poza relacjami z zawodów znajdą się tam także 26-minutowe skróty z każdej rundy i wiele innych ekskluzywnych materiałów. Bastien Blanchard: „To ogromna inwestycja dla ABC Communication. W dzisiejszych czasach internet, za pośrednictwem smartfonów i tabletów stał się ważną częścią codziennego życia. Aby zwiększyć zainteresowanie Enduro i SuperEnduro postanowiliśmy stworzyć własny kanał telewizyjny. To zwiększy potencjał widzów, którzy rozrzuceniu po całym świecie nie mieli do tej pory możliwości uczestniczenia „na żywo” w organizowanych przez nas zawodach. Pierwsza runda Enduro GP już 17/18 marca w Finlandii. Pakiet na cały sezon kosztuje 19,99euro, za możliwość obejrzenia jednej transmisji trzeba zapłacić 4,99euro.

Harmonogram zawodów: GP Finlandia (17-18.03), GP Hiszpania (27/29.04), GP Polisport Portugalia (04/06.05), GP Estonia (01/03.06), GP Trentino (29/30.06), GP Włochy (31.08/02.09), GP Wielka Brytania (22/23.09), GP Niemcy (12/12.10).

fot. KTM