Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej-edycja pierwsza-tak było

Piękna pogoda, ekstremalne emocje i ryk silników unoszący się w powietrzu… Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami!

Gorąca atmosfera i sportowa adrenalina panująca w niedzielę na kompleksie tras MXDG w Dąbrowie Górniczej udzieliła się po równi doświadczonym zawodnikom jak i młodszym uczestnikom. Najszybszymi wśród najmłodszych amatorów jednośladów okazali się Franek Harazin w klasie Junior 65 oraz Michał Laska w klasie Junior 85.

W klasie Junior 21 na najwyższym stopniu podium stanął Filip Gacek, zaś tuż za nim zameldowali się Olivier Michalski oraz Arkadiusz Marmul. Kategorię Kobiet zdominowała doświadczona zawodniczka Hard Enduro Joanna Paluch, udowadniając, że jej umiejętności znajdują swoje odzwierciedlenie również w innych dyscyplinach motocyklowych. Kolejne miejsca należały do Julii Gacek oraz Marty Wieczorek.

Zwycięzcą klasy Masters 40+ został Tadeusz Wąsiński, którego już trzeci raz w tym sezonie widzieliśmy na podium zawodów organizowanych w Dąbrowie Górniczej. Najlepszą trójkę dopełnili Sebastian Baklarz oraz Cyprian Moskwa. W klasie S2 rządził Artur Rychter. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Rusek, a na trzeciej Tomasz Jasiewicz. TOP3 kategorii S1 stanowili Maksymilian Dzidek, Michał Korol oraz Arkadiusz Brynarski.

Wśród zawodników z Licencją o dużym pechu może mówić Kacper Baklarz, który przez awarię motocykla stracił prowadzenie na ostatnich okrążeniach plasując się finalnie na czwartej pozycji. Na brak szczęścia może również narzekać Gabriel Chętnicki, który pomimo uzyskania dobrych czasów na kilku próbach z tego samego powodu ostatecznie znalazł się na szóstym miejscu. Najszybszym zawodnikiem czwartej rundy Pucharu Śląska i Opolszczyzny został Adam Tomiczek. Podium dopełnili Oskar Kaczmarczyk oraz Artur Borucki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, zaś zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy! To dzięki Wam kurz po pierwszej odsłonie Enduro Sprintów w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w powietrzu. To była piękna niedziela, wypełniona ekstremalnymi emocjami i zaciętą rywalizacją.

inf. prasowa

Pełne wyniki