Europejska impreza enduro dla najmłodszych riderów Starego Kontynentu

Pierwsza edycja Minienduro European Trophy w dniach 24 i 25 czerwca odbędzie się w miejscowości Grigno (TN) we Włoszech.

W tym roku Mistrzostwa Europy Enduro zostały wzbogacone o Europejskie Trofeum Minienduro: trofeum w całości poświęcone najmłodszym przedstawicielom tej dyscypliny. Maxim i FIM Europe postanowili poświęcić cały weekend zawodów najmłodszym zawodnikom enduro dzięki formule idealnie dopasowanej do ich potrzeb i wymagań. Pierwsza edycja Minienduro European Trophy odbędzie się 24 i 25 czerwca w Grigno we Włoszech. Będą to dwa intensywne i emocjonujące dni rywalizacji. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zwykła lub promocyjna licencja FIM Europe. Minienduro European Trophy jest dedykowane dla wszystkich zawodników w wieku od 12 do 16 lat.

Wydarzenie będzie miało przebieg podobny do tradycyjnych wyścigów enduro i składać się będzie z dojazdówek i odcinków specjalnych na zamkniętym dla ruchu torze o długości około 15 km. Młodzi jeźdźcy wezmą udział w próbie cross w kamieniołomie oraz w teście enduro w korycie rzeki; prawdopodobnie zostanie dodany trzeci odcinek specjalny, trwający około minuty. Odbędą się cztery przejazdy dla wszystkich kategorii, z wyjątkiem Początkujących, którzy będą mieli o jeden przejazd mniej. Na koniec każdego dnia trzej najlepsi zawodnicy z każdej klasy oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej zostaną nagrodzeni specjalnymi nagrodami. W niedzielę odbędzie się wręczenie nagród mistrzowskich.

Riderzy biorący udział w European Trophy zostaną podzieleni na następujące klasy:

  • JUNIOR (12-14 lat) Pojemność skokowa 85 cm3 – Koła: PRZÓD max 19” / TYŁ max 16”
  • 50 Mini (13-15 lat) Pojemność skokowa 50 cm3 2t – Koła: PRZÓD 21” / TYŁ min. 18”
  • 125 MINI (14-16 lat) Pojemność skokowa 125 cm3 2t i 4t – Koła: PRZÓD 21” / TYŁ min. 18”
  • KOBIETY (12-16 lat)

Aby być na bieżąco z Minienduro European Trophy i Borilli Enduro European Championship 2023, odwiedź oficjalną stronę mistrzostw (https://www.enduroeuropean.com/).

fot. ARC