Everts szczyt formy osiągnął około trzydziestki, a ja mam 28 lat.

Rozmowa z Jeffreyem Herlingsem o jego planach na najbliższe lata.

Czy kontuzje i ich skutki to już historia?

Pierwsza operacja w Belgii poszła nie tak jak powinna. Kość się zrosła, ale doszło do przemieszczenia i przez długi czas nie była na swoim miejscu. Lekarze musieli zeskrobać kilka kości tu i tam, żeby ból ustąpił. Teraz, kiedy jeżdżę, nadal je czuję, ale nie jest tak źle. W tym samym czasie wykonano kolejną operację mojej prawej stopy, tę, którą roztrzaskałem cztery lata temu. Jest poprawa, niestety lewa pięta nadal trochę boli.

Ale na moto już jeździsz?

Tak, dużo jeździmy, ponieważ mamy wiele rzeczy do przetestowania. W 2022 roku KTM wypuściło nowy motocykl, na którym spędziłem bardzo mało czasu. Jest co nadrabiać.

Czy miałeś czas, aby śledzić sezon 2022?

Owszem i przyznam, że było dość nudo. Gajser nie miał się z kim ścigać, bo Febvre odpadł i ja odpadłem, Tony przeszedł na emeryturę, Desalle i Paulin też odeszli. To było jednoosobowe show. Za to MX2 okazało się ekscytujące dzięki walce między Tomem Vialle a Jago Geertsem. Chciałbym wrócić do ścigania jak najszybciej jeszcze na dwa, trzy lata. Przecież Everts zaczął odnosić sukcesy około trzydziestki, a ja mam dopiero 28 lat. Przyszły rok to mój ostatni rok z KTM, więc potrzebuję dobrych wyników, jeśli chcę przedłużyć z nimi kontrakt. Moim ostatecznym celem byłoby rozegranie jeszcze kilku sezonów tutaj w Europie, a następnie zakończenie kariery w Ameryce, na świeżym powietrzu (Pro Motocross).

Czy rozważasz starty w MŚ Supercross?

To coś dla mnie, dla człowieka już nie pierwszej młodości (haha), tory brytyjskie i australijskie nie wydawały się zbyt skomplikowane, no i te całkiem niezłe nagrody finansowe.

W sezonie 2023 pojawi się nowa dyscyplina – MŚ Supermotocross. Co o niej sądzisz?

Ściganie na upsach może być ciekawe, chętnie bym spróbował. Nie wiem tylko co na to KTM.

Czy znasz swoje plany startowe przed GP 2023?

Na pewno pojadę w Hawkstone Park, rozważam także Lierop na tydzień przed MXGP w Argentynie.

Na podstawie MX Large