Extreme Bajtel CC za nami. Świetna zabawa dla najmłodszych adeptów off roadu

26 lipca odbyła się pierwsza edycja EXTREME BAJTEL Cross Country na Skrzyszowskiej Hołdzie. Frekwencja dopisała, 60 zawodników stanęło w 6 klasach: PW 50 najmłodsi, 50 cc senior, PITBIKE, 65cc, 85cc wraz z125cc oraz QUADY.

Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 3,5 roku, najstarszy 15 lat. Sponsorzy stanęli na wysokości zadania i ufundowali rewelacyjne nagrody.

Poza tym każdy zawodnik dostał obiad od ATMOSFERA Dom Przyjęć, który jest głównym sponsorem Stowarzyszenia Enduro Mszana, KJ Transport Sobala  ufundował oleje i smary firmy IPONE, INSTAL-MIX opłacił pomiar czasu CASOMIRA, KACPRZAK SKŁADY, ALCHIMICA ORAZ GOODJOB koszulki dla każdego uczestnika.

Gminy Mszana oraz Godów ufundowały statuetki, soki KUBUŚ od Stowarzyszenia były w każdym pakiecie. Pogoda dopisała, żar lał się z nieba, a mimo to wszyscy ukończyli trudną trasę. Składała się ona z trzech sekcji: odcinka szybkiego, MX i sekcji Super Enduro.

Najmłodsi, o dziwo, byli bardzo zadowoleni zwłaszcza z belek i kłód drzewa oraz zjazdów i podjazdów. Kibice bardzo dobrze dopingowali, były całe rodziny. Wyścig trwał od 20 min aż do godziny, dla tych najstarszych.

Na starcie pojawiło się kilka dziewczynek, które nie ustępowały w niczym chłopcom i tak jak oni dawały sobie nieźle radę. Rodzice mieli obowiązek pomagać swoim pociechom aby bardziej czuły się bezpiecznie, rodzice więc mieli niezłe cardio.

Dziękujemy za super zdjęcia Jerzemu Mazurowi – Fotografia Moje Hobby i Rafałowi Jabłońskiemu GOKiR Mszana za pomoc w prowadzeniu tego wszystkiego. Dziękujemy Firemed za obstawę medyczną.

WYNIKI: 1 miejsce PW 50 Antek HARAZIN, Szymon Harazin, 2 miejsce 50cc Wiktor KAMIŃSKI , 1 miejsce 65cc Franek HARAZIN , 1 miejsce 85cc Igor Gromek, 1 miejsce 85cc dziewczyny Oliwia Bryc (6. miejsce w 85cc, a nie miała łatwo z takimi riderami).

Stowarzyszenie Enduro Mszana